Więcej od Robyg – kolejny etap osiedla na gdańskich Łostowicach

Położone w bezpośrednim sąsiedztwie lasu osiedle Więcej, to propozycja dewelopera Robyg dla osób, które szukają swojego pierwszego, własnego mieszkania w przystępnej cenie i standardzie. Do sprzedaży trafił następny, czwarty z sześciu, budynek w tej inwestycji. W ramach kolejnego etapu dostępnych będzie 65 mieszkań, o powierzchni od 25m2 do 72 m2. Mieszkanie na osiedlu Więcej można kupić już za 209 000 zł brutto, a cena za metr kwadratowy zaczyna się od 6 900 zł brutto. W nowym budynku dostępny będzie również jeden lokal usługowy.

– Mieszkania w inwestycji Więcej to dobry wybór dla osób, które planują się usamodzielnić lub chcą zamienić mieszkanie na bardziej funkcjonalne. Proponowane rozwiązania zapewniają każdemu członkowi rodziny prywatną przestrzeń do pracy lub nauki – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu – To też dobry wybór dla osób szukających lokali w formie inwestycji – dodaje.


Na osiedlu Więcej, podobnie jak w innych swoich inwestycjach, deweloper przewidział rozwiązania sprzyjające ekologii. Ich lista jest długa: części wspólne budynku wyposażone będą w energooszczędne i ekologiczne oświetlenie LED, sterowane czujnikami ruchu. System jest przyjazny środowisku i zdrowiu mieszkańców: zmniejsza zużycie energii elektrycznej oraz nie zawiera szkodliwej rtęci. Na terenie osiedla powstają place zabaw ale też sprzyjające integracji i wypoczynkowi strefy barbecue. Na terenie osiedla zostaną rozmieszczone budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów oraz liczne ogrody deszczowe. W przyszłości na terenie inwestycji planowany jest montaż zewnętrznych ładowarek dla pojazdów elektrycznych.


Oryginalna architektura i rozwiązania dla mieszkańców

Za projekt osiedla Więcej odpowiada pracownia architektoniczna B1 Architekci. W kolorystyce osiedla dominuje ponadczasowa biel. Zastosowano tu też rzadko spotykane rozwiązanie, jakim są dachy mansardowe. Charakterystyczne bryły budynków wkomponowane są w otaczającą je zieleń. Natomiast części wspólne osiedla zaprojektowano tak, by stworzyć przestrzeń zarówno do indywidualnego wypoczynku, jak i spędzania czasu w większym gronie.


– Na osiedlu powstaną alejki spacerowe i zainstalowane zostaną urządzenia rekreacyjne, a z myślą o spotkaniach rodzinnych i towarzyskich stworzymy strefę
barbecue – mówi Anna Wojciechowska. – Dla najmłodszych mieszkańców zaprojektowaliśmy edukacyjny plac zabaw, który zapewni im bezpieczne miejsce do aktywności na świeżym powietrzu i stworzy sposobność do integracji i zawierania nowych znajomości. Osoby preferujące aktywny tryb życia docenią też bliskość lasu i licznych terenów zielonych – dodaje.


Osiedle jest także przyjazne amatorom dwóch kółek, którzy będą mogli zostawić swoje jednoślady pod przeznaczonymi do tego wiatami rowerowymi.


Lokalizacja i infrastruktura

Dynamicznie rozwijająca się infrastruktura na Łostowicach stanowi odpowiedź na potrzeby coraz liczniejszej grupy mieszkańców nowo powstających osiedli. W pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola, place zabaw oraz sklepy, w tym popularnych sieci handlowych. Kilka minut jazdy samochodem zajmuje dotarcie do pobliskich szkół oraz znajdujących się w okolicy obiektów sportowych takich jak korty tenisowe czy wielofunkcyjne boisko. Mieszkańcy mają także łatwy dostęp do usług z zakresu opieki zdrowotnej, które zapewnia przychodnia i pobliska apteka. Okolica jest dobrze skomunikowana. W niedalekiej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe oraz Obwodnica Trójmiasta i węzeł komunikacyjny. Przemieszczanie się dodatkowo usprawni budowa planowanej ulicy Nowej Świętokrzyskiej.