Unidevelopment wprowadza kolejne etapy Osiedla Idea w Radomiu

Wacyn, spokojna dzielnica Radomia zlokalizowana niecałe trzy kilometry od centrum miasta. To tu na terenie 29 ha powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe Idea, którego inwestorem jest Unidevelopment SA. Kolejne etapy osiedla: Idea Leo oraz Idea Ogrody otrzymały właśnie pozwolenia na budowę.

W ramach dalszych prac, na radomskim osiedlu powstaną trzy nowe budynki wielorodzinne z kameralnym dziedzińcem (Idea Leo) oraz sześć domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej dwulokalowych (Idea Ogrody Etap 1). Będzie to kolejny krok w kierunku zagospodarowania niedostępnego wcześniej terenu na przyjazne i komfortowe miejsce do życia. Zakończenie budowy obu nowych części inwestycji planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

Projekt Osiedla Idea Leo zakłada realizację trzech budynków mieszkalnych, w których łącznie powstanie 170 lokali o powierzchniach od 29 m2 do 94 m2. Budynki osiągną wysokość od czterech do pięciu kondygnacji naziemnych, a w podziemnej części każdego z nich zaprojektowany został garaż. Mieszkańcy najnowszego etapu Osiedla Idea będą mieli do dyspozycji również miejsca postojowe zlokalizowane na terenie inwestycji. W parterach budynków znajdą się pomieszczenia do przechowywania rowerów i wózków. Dodatkowo, z myślą o efektownej kompozycji przestrzennej, zostały one zaprojektowane w kształcie litery „L”, co pozwoli naturalnie wydzielić wewnętrzny kameralny dziedziniec.

Nowy etap Osiedla Idea Ogrody (Etap 1), zyska sześć kolejnych domów w zabudowie bliźniaczej. W każdym z nich zaprojektowane zostały dwa dwupoziomowe mieszkania z prywatnym ogrodem i oddzielnym wejściem.

– Od początku realizacji Osiedla Idea stawialiśmy sobie za cel, by stworzyć w tym miejscu nowoczesną przestrzeń sprzyjającą tworzeniu zgranej, lokalnej społeczności. Mieszkańcy mogą tu znaleźć spokój i ciszę, a jednocześnie szybko przemieścić się do centrum Radomia. – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment – Idea jest spójnym i bardzo dobrze przemyślanym przestrzennie kompleksem mieszkaniowym. Właśnie uzyskaliśmy pozwolenie na budowę trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych, które stworzą Osiedle Idea Leo oraz sześciu kolejnych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej (dwulokalowych) na Osiedlu Idea Ogrody. Wkrótce mieszkania trafią do sprzedaży – dodaje Barbara Kunicka.

Osiedle Idea realizowane jest przez Unidevelopment od 2016 roku. W ramach inwestycji deweloper ukończył już etapy: Idea, Idea Alfa oraz pierwszą część Idea Ogrody. Obecnie trwa budowa etapu Omega, który tworzyć będą dwa budynki.