II etap Bursztynowej Zatoki w sprzedaży

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął sprzedaż 323 mieszkań oraz 6 lokali usługowych w ramach drugiej części osiedla Bursztynowa Zatoka. To projekt zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej na Letnicy, nieopodal Zatoki Gdańskiej. Funkcjonalna architektura, atrakcyjnie zaplanowana przestrzeń wspólna z ogrodami deszczowymi, lokalizacja w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy o rosnącym prestiżu oraz komfortowa komunikacja sprawiają, że osiedle jest doskonałą propozycją dla poszukujących lokum w Gdańsku. Przekazanie mieszkań planowane jest na czwarty kwartał 2024 roku. Ceny mieszkań za mkw. zaczynają się od 10 500 złotych brutto. 

Gdańska inwestycja ATAL docelowo składać się będzie z sześciu budynków, które powstaną w dwóch etapach. W pierwszej części zaplanowano realizację dwóch budynków, w których powstaje 148 mieszkań oraz 4 lokale przeznaczone na funkcje usługowo-handlowe. W drugim etapie zaplanowano cztery budynki, a w nich 323 mieszkania oraz 6 lokali usługowych. W ofercie drugiej fazy projektu są funkcjonalnie zaprojektowane, zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza o metrażu od 33,56 do 86,47 mkw. oraz układach od 1 do 4 pokoi. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą przestronne balkony oraz – w przypadku parterowych lokali – indywidualne ogródki.  W ramach tego etapu przewidziano halę garażową z 310 miejscami postojowymi oraz 87 miejsc postojowych naziemnych. Dodatkowo, na terenie całej inwestycji, do dyspozycji mieszkańców przekazane zostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery.

Letnica od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród osób, które szukają mieszkania w Gdańsku. ATAL realizuje w tej części miasta dwie inwestycje. Uruchamiamy właśnie sprzedaż kolejnych mieszkań, jesteśmy przekonani, że będą cieszyły się takim samym zainteresowaniem jak lokale z pierwszego etapu. Przemyślana architektura osiedla, komfortowe rozkłady, przestronne wnętrza z pewnością przypadną do gustu klientom – mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.  

Osiedle Bursztynowa Zatoka zaprojektowano z dbałością o detale i wysoką jakość materiałów. Przemyślana i funkcjonalna architektura stworzy komfortową przestrzeń dla przyszłych mieszkańców. Ustawne układy i przestronne pomieszczenia są łatwe w aranżacji i będą wygodne w użytkowaniu. Ogólnodostępne tarasy na dachach budynków, place zabaw i atrakcyjnie zaprojektowana zieleń wraz ze wspierającymi gospodarkę wodną ogrodami deszczowymi stworzą komfortową przestrzeń wspólną zachęcającą do sąsiedzkiej integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców pozostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery. Dla pełnej wygody mieszkańców budynki będą wyposażone w cichobieżne windy. Inwestycja zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Usytuowanie osiedla w gdańskiej Letnicy – obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy miasta o stale rosnącym prestiżu – oraz na styku historycznej, zrewitalizowanej zabudowy i nowych osiedli sprawia, że Bursztynowa Zatoka jest wyjątkową propozycją dla poszukujących nieruchomości w Trójmieście. W odległości spaceru znajduje się Stadion Gdańsk – miejsce wielu wydarzeń sportowych, widowiskowych i kulturalnych, które posiada także rozrywkowo-usługowe zaplecze z parkiem trampolin, gokartami i salą zabaw. Wiele możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego dostarcza także bliskość Zatoki Gdańskiej, plaży i terenów zielonych. W okolicy znajdują się sklepy, supermarkety i punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola. Wygodną komunikację zarówno w kierunku Głównego Miasta, jak i Sopotu gwarantuje bliskość al. Macieja Płażyńskiego. Można stąd wygodnie dotrzeć do innych dzielnic miasta dzięki przystankom autobusowym i tramwajowym.

Bursztynowa Zatoka to nie jedyna propozycja ATAL na gdańskiej Letnicy. Deweloper oferuje tu również mieszkania w ramach inwestycji Przystań Letnica, która powstaje przy ul. Letnickiej, w bliskim sąsiedztwie Zatoki Gdańskiej. W sprzedaży jest także projekt ATAL Bosmańska, który zlokalizowany jest pośród terenów zielonych na gdyńskim Oksywiu. Na styku świetnie skomunikowanej części Przymorza oraz Oliwy, u zbiegu ulic Arkońskiej i Śląskiej powstaje projekt Śląska 12, gdzie dostępne w sprzedaży są apartamenty inwestycyjne. Dostępne są także mieszkania i apartamenty inwestycyjne w Modern Tower – 16-piętrowym budynku oferującym szereg udogodnień m.in. taras widokowy na dachu, reprezentacyjne lobby z recepcją i klub fitness z siłownią.

Planowany termin oddania drugiego etapu osiedla Bursztynowa Zatoka to IV kw. 2024 roku. Za projekt odpowiada pracownia KD Kozikowski Design.

Więcej informacji na www.zatokabursztynowa.pl

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.