Ruszyła sprzedaż drugiego etapu Zacisza Marcelin

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął sprzedaż drugiego etapu inwestycji na poznańskiej Ławicy. Powstaną w nim 333 mieszkania. Osiedle oferuje ciekawą architekturę i rozwiązania zwiększające komfort życia przyszłych mieszkańców. Lokale wyróżniają duże okna, przestronne balkony i funkcjonalnie zaplanowane przestrzenie. Wśród niskiej zabudowy deweloper zaplanował osiedlowy park z miejscami do rekreacji. Ceny mieszkań za mkw. zaczynają się od 7 600 złotych brutto. 

Poznańska inwestycja ATAL powstaje przy ul. Leśnych Skrzatów, na Ławicy w bliskim otoczeniu zieleni. Druga część osiedla Zacisze Marcelin składa się z sześciu budynków. Architekci – projektując mieszkania – położyli szczególny nacisk na funkcjonalność oraz wygodę w ich użytkowaniu. W ten sposób osiągnięto zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza o metrażu od 27 do 89 mkw. oraz układach od 1 do 4 pokoi. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą przestronne balkony oraz duże okna doświetlające wnętrza. Lokale usytuowane na parterze posiadać będą indywidualne ogródki. Na terenie inwestycji przewidziano 357 pojedynczych oraz 43 rodzinne stanowiska w hali garażowej. Dodatkowo, na zewnątrz budynku zaprojektowano 58 miejsc parkingowych. Komórki lokatorskie stanowić będą kolejną przestrzeń do przechowywania nieużywanych na co dzień przedmiotów.

ATAL w Poznaniu działalność rozwija już szósty rok, to dla nas jeden z kluczowych rynków. Uruchamiamy właśnie drugi etap Zacisze Marcelin, który jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą mieszkać w kameralnym otoczeniu, ale również w bliskim zasięgu centrum miasta. Odnajdą się tu zarówno młodzi kupujący pierwsze mieszkania, jak i rodziny pragnące zwiększyć metraż. To miejsce do życia doskonałe dla wszystkich poszukujących komfortowego osiedla o wysokim standardzie – mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.  

Zacisze Marcelin to przemyślana architektura – proste bryły budynków, ceglane akcenty kontrastujące z biało-antracytową elewacją, a to wszystko w towarzystwie terenów zielonych. Nowoczesny i elegancki charakter inwestycji oraz niska zabudowa wyróżnia się na tle najbliższej okolicy. Osiedle zaprojektowano z dbałością o detale i wysoką jakość materiałów. Niewątpliwym atutem jest znajdujący się na terenie kompleksu ogólnodostępny park stanowiący miejsce do rekreacji i wypoczynku. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstanie tu także place zabaw. Inwestycja zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – szerokie ciągi komunikacyjne, niskie krawężniki, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków.

W trosce o środowisko na terenie osiedla zaprojektowano rozwiązania ekologiczne takie jak: panele fotowoltaiczne, powietrzne pompy ciepła oraz miejsca postojowe do ładowania samochodów elektrycznych. Dla rowerzystów przygotowane zostaną stojaki rowerowe i stacje napraw rowerów. Dodatkowo zagospodarowane zostanie miejsce na łąki kwietne, w obrębie których znajdą się domki dla owadów.

Inwestycja jest położona na poznańskiej Ławicy, która przyciąga mieszkańców dzięki zieleni, spokojnej i zadbanej okolicy. Bliskość terenów rekreacyjnych, w tym pobliskiego Lasku Marcelińskiego, to znakomita przestrzeń dla osób pragnących na co dzień odpoczywać od miejskiego zgiełku. Rodziny z dziećmi docenią położone nieopodal placówki edukacyjne – przedszkola i szkoły podstawowe. Udogodnieniem dla mieszkańców będą znajdujące się w sąsiedztwie supermarkety oraz centrum handlowe King Cross Marcelin z szeroką ofertą sklepów i punktów usługowych. Inwestycja Zacisze Marcelin jest dobrze skomunikowana – najbliższy przystanek autobusowy jest w odległości kilkuminutowego spaceru, a zmotoryzowani do Starego Rynku mogą dostać się w zaledwie 20 minut. Ponadto infrastruktura transportowa zapewnia szybki dostęp do pozostałych części Poznania.

Osiedle Zacisze Marcelin I i II to nie jedyna propozycja ATAL w Poznaniu Sprzedaż trwa także w Ptasiej 20. Ta kameralna inwestycja powstaje w jednej z najmodniejszych dzielnic stolicy Wielkopolski – na Grunwaldzie. Dostępne są także mieszkania w ATAL Warta Towers, to 17-piętrowy budynek zlokalizowany nieopodal Warty, w dzielnicy Nowe Miasto.

Planowany termin oddania osiedla Zacisze Marcelin to III kw. 2024 roku. Za projekt odpowiada pracownia Archymetria.

Więcej informacji na www.zaciszemarcelin.pl

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.