Na Bielanach powstaje nowa inwestycja Unidevelopment

Sześć pięter, 124 mieszkania, nowoczesna architektura budynku i funkcjonalność – tak przedstawia się projekt nowej inwestycji Unidevelopment na warszawskich Bielanach. Deweloper rozpoczął właśnie sprzedaż rezerwacyjną mieszkań, które zgodnie z harmonogramem mają być gotowe na koniec 2022 roku.

Osiedle Latte – to najnowsza inwestycja mieszkaniowa Unidevelopment, która powstanie przy ulicy Sokratesa 7. Projekt budynku o podwyższonym standardzie zakłada budowę 124 mieszkań o powierzchni od 28 mkw. do 106 mkw., z czego siedem lokali będzie dwupoziomowych.

Architektura budynku to połączenie nowoczesności i funkcjonalnej przestrzeni z walorami estetycznymi. Nieruchomość będzie miała na elewacji elementy drewna i kamienia, a na jednej z jej ścian pojawi się artystyczny mural. Z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców, w Latte zaplanowane zostały duże drewniane okna, zapewniające dostęp do naturalnego światła oraz przestronne tarasy o metrażu sięgającym nawet 45 mkw. Parter budynku wyróżnią z kolei wysokie, bo aż trzyipółmetrowe mieszkania oraz dedykowane im ogródki, z których największy liczyć będzie 107 mkw. powierzchni. Na parterze znajdzie się ponadto pięć lokali przeznaczonych na cele usługowe.

Przyszli mieszkańcy osiedla Latte będą mieli do dyspozycji stojaki rowerowe oraz samodzielne stacje serwisowe, przy których będzie można dokonać drobnych napraw swojego jednośladu. Komfort i poczucie bezpieczeństwa zapewnią wideodomofony i monitoring wizyjny, którym zarządzać będzie dedykowana ochrona. Z myślą o mieszkańcach, na Osiedlu Latte pojawi się przestrzeń do odpoczynku. Będzie to miejsce kameralne, podzielone na dwie strefy – otwartą i bardziej wydzieloną, zaciszną. W części otwartej zaprojektowane zostały ławki z urokliwymi pergolami, których ozdobą będą rosnące na nich pnącza kwiatów. Strefa ta charakteryzować będzie się również niższym nasadzeniem zieleni, co pozwoli na swobodną organizację drobnych aktywności fizycznych. Drugą ze stref wyznaczy żywopłot. Odpoczynek zapewnią tu licznie posadzone kwitnące krzewy oraz drzewa. Całość zwieńczy taras z długą drewnianą ławką oraz leżankami.

– Bielany są postrzegane przez klientów jako bardzo dobra lokalizacja. W bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Latte znajdują się sklepy, galeria handlowa, restauracje, kawiarnie, a także szkoły i przedszkola. W odległości ok. 1 km od osiedla usytuowana jest stacja metra Młociny, z której do centrum Warszawy dojechać można w. 20 minut – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment. Ogromnym atutem Bielan jest niewątpliwie bliskość licznych terenów zielonych takich jak Las Bielański, Las Młociński, Stawy Brustmana, do których z naszego osiedla można dotrzeć spacerem w kilkanaście minut. Do oddalonego o 4 km Kampinoskiego Parku Narodowego, najlepiej wybrać się rowerem. Wszystko to sprawia, że Bielany cieszą się zainteresowaniem osób o różnym stylu życia – zarówno tych, którzy odnajdują się w klimatach wielkomiejskich, jak i tych, którzy cenią sobie spokój i bliskość natury – dodaje Barbara Kunicka.  

Mieszkania z osiedla Latte trafiły właśnie do sprzedaży rezerwacyjnej. Ceny lokali zaczynają się od 11 400 zł/mkw. Wszystkie szczegóły dotyczące inwestycji znaleźć można na stronie internetowej dewelopera. Start budowy nieruchomości zaplanowany jest na sierpień br., natomiast całość prac zakończy się pod koniec 2022 roku. Unidevelopment prowadzi obecnie w stolicy także dwie inne inwestycje mieszkaniowe zlokalizowane na Ursusie (Osiedle Ursa Sky) oraz Bemowie (Osiedle Coopera).


Unidevelopment SA jest deweloperem z ponad 12-letnim doświadczeniem. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa mieszkaniowego w Warszawie i Poznaniu. Prowadzi również inwestycje w Radomiu i Bielsku Podlaskim. Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Developerskich. Należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP SA.