ATAL wprowadza do oferty kolejny etap inwestycji Nowe Miasto Polesie

ATAL, ogólnopolski deweloper, uruchomił sprzedaż kolejnej części realizowanego w Łodzi wieloetapowego osiedla Nowe Miasto Polesie. Rozpoczęła się budowa dwóch budynków ze 140 mieszkaniami i 40 lokalami usługowymi. Szeroka oferta obejmuje mieszkania o atrakcyjnych układach i zróżnicowanych metrażach – od 35 do 104 mkw. – liczące od dwóch do czterech pokoi. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Horizone Studio. Osiedle powstaje w południowo-zachodniej części miasta, przy ul. Pienistej, nieopodal skrzyżowania z ul. Maczka. Ceny za mkw. zaczynają się od 6 100 złotych brutto.

Nowe Miasto Polesie to wieloetapowe osiedle powstające na terenie liczącym blisko 9 hektarów, które po ukończeniu procesu inwestycyjnego stworzy nową tkankę miejską gwarantującą wygody, wysoką jakość życia i dobrostan mieszkańców. We wprowadzonej do oferty pierwszej części trzeciego etapu projektu zaplanowano realizację dwóch budynków podzielonych na sześć pięciokondygnacyjnych segmentów, w których powstanie 140 komfortowych mieszkań. Dostępne są funkcjonalnie zaprojektowane i zróżnicowane wnętrza o metrażu od 35,25 do 104,55 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi. Uzupełnieniem przestrzeni będą przestronne balkony. Na terenie inwestycji przewidziano aż 40 lokali o przeznaczeniu usługowo-handlowym, dzięki którym zrobienie codziennych zakupów będzie łatwe i przyjemne. Z myślą o zmotoryzowanych w tej części osiedla powstaną także liczne miejsca postojowe – zarówno naziemne, jak i w hali garażowej. Dodatkowo przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będą komórki i schowki lokatorskie.

Realizując wieloetapową inwestycję, jaką jest Nowe Miasto Polesie, postawiliśmy sobie za cel stworzenie praktycznego i funkcjonalnego osiedla, a zarazem przyjaznego i komfortowego środowiska dla jego mieszkańców. Klienci doceniają nowoczesną i ciekawą architekturę osiedla, a także potencjał lokalizacji i bliskość terenów zielonych. Ponadto przyszli lokatorzy mogą wybierać spośród szerokiej oferty mieszkań o zróżnicowanych metrażachwyjaśnia Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

W ramach pierwszego etapu osiedla Nowe Miasto Polesie powstają cztery budynki z 142 mieszkaniami. W drugiej części zostaną zrealizowane cztery budynki, w których znajdą się 152 mieszkania. Dostępnych w sprzedaży jest już tylko 12 mieszkań z I etapu i 37 mieszkań w II etapie.

Projekt osiedla Nowe Miasto Polesie realizuje koncepcję synergii ciekawej architektury i funkcjonalności, jednocześnie harmonijnie wpisuje się w otaczający go pejzaż i w pełni wykorzystuje potencjał lokalizacji. Otwarty, nieogrodzony i przemyślany układ architektoniczny trzeciego etapu osiedla z jednej strony integruje mieszkańców, z drugiej stwarza poczucie prywatności i komfortu. Wewnątrz zabudowy powstaną zielone skwery z drzewami, które staną się kameralnymi przestrzeniami służącymi rekreacji i sprzyjającymi nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Z myślą o najmłodszych powstaną place zabaw. Większość miejsc postojowych zostanie zlokalizowana w podziemnej hali garażowej, aby zminimalizować ruch kołowy na terenie osiedla, dając pierwszeństwo pieszym i rowerzystom. Brak barier architektonicznych, niskie krawężniki, szerokie ciągi komunikacyjne oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków i całego osiedla.

Czytelny układ urbanistyczny, na który składa się 14 segmentów mieszkalnych, przemyślane ciągi komunikacyjne podkreślone zielenią oraz ogólnodostępne wnętrza urbanistyczne pozwolą przyszłym mieszkańcom nie tylko na łatwą orientację w terenie, ale także na budowanie relacji międzyludzkich. Przestrzenie wspólne i kwestie społeczne stają się na powrót coraz ważniejszym elementem projektowania budynków mieszkalnych. Dlatego projektując III etap osiedla ATAL zwracaliśmy na nie szczególną uwagęmówi Bartłomiej Kisielewski, architekt i partner w Horizone Studio.

Kompleks powstaje na Polesiu, w południowo-zachodniej części Łodzi. Lokalizacja zapewnia bardzo dobry dojazd do centrum miasta – podróż samochodem zajmuje zaledwie 10 minut – jednocześnie gwarantuje bliskość natury. Bliskość ważnych arterii komunikacyjnych (m.in. drogi krajowej nr 91 i trasy prowadzącej do S8) pozwala na sprawny wyjazd poza Łódź. Natomiast sąsiedztwo rezerwatu leśnego Polesie Konstantynowskie umożliwia mieszkańcom osiedla aktywny wypoczynek, rekreację na łonie natury i możliwość odetchnięcia od miejskiego zgiełku. Atutem jest także znajdujące się nieopodal Uroczysko Lubinek, które przyciąga zróżnicowanym krajobrazem i jest lubianym miejscem spacerów Łodzian. Codzienne zakupy ułatwią zaprojektowane w ramach osiedla sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz pobliskie centrum handlowe Retkinia. Rodziny z dziećmi docenią bliskość szkół i przedszkoli oraz licznych obiektów użyteczności publicznej.

Nowe Miasto Polesie to nie jedyna propozycja ATAL na łódzkim rynku. Deweloper oferuje również Apartamenty Drewnowska 43 – prestiżową inwestycję oddającą wielkomiejski charakter Łodzi. Projekt ten powstaje tuż obok popularnej łódzkiej Manufaktury. Dostępnych jest także kilka ostatnich lokali w wieloetapowym osiedlu Chojny Park, które powstaje w dzielnicy Górna, na południe od centrum miasta.

Planowany termin oddania osiedla Nowe Miasto Polesie IIIA to III kw. 2023 roku.

Więcej informacji na www.nowemiastopolesie.pl


ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

HORIZONE STUDIO (www.horizone.com.pl) to biuro architektoniczne z siedzibą w Krakowie, realizujące projekty w całej Polsce. W Łodzi znane jest m.in. z projektów biurowca Ericpol i zespołu Textorial Park 2, a obecnie realizuje w tym mieście trzy projekty mieszkaniowe. Partnerzy biura swoje doświadczenie zdobywali na najbardziej wymagających rynkach Europy – w Niemczech, Irlandii i Szwecji. Horizone Studio jest zdobywcą wielu nagród architektonicznych i wyróżnień. Jest też jedną z firm założycielskich PLGBC Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego oraz członkiem South Poland Cleantech Cluster.