Ursus Centralny rośnie i zachęca kolejnych mieszkańców rozwiązaniami eko, które przynoszą realne oszczędności

RONSON Development wprowadził do sprzedaży 108 mieszkań w budynku piątym, 4. etapu swojej bestsellerowej inwestycji w warszawskim Ursusie. W ofercie znalazło się 108 mieszkań o metrażach już od 28 m2.

Ursus Centralny to najchętniej wybierana inwestycja w ofercie dewelopera. W 2021 roku najwięcej mieszkań – 238, zostało sprzedanych właśnie w tym projekcie. – Sukces Ursusa Centralnego drzemie z jednej strony w potencjale inwestycji, z drugiej – w potencjale dzielnicy, która rozwija się w bardzo szybkim tempie, a my mamy zaszczyt być w gronie twórców nowej tkanki miejskiej w tej właśnie części Warszawy – mówi Boaz Haim, Prezes RONSON Development. I dodaje – Bardzo staramy się uatrakcyjniać okolicę realizowanych inwestycji. W Ursusie, od ulicy Silnikowej powstanie plac miejski z dodatkowym pasażem komercyjnym, który po zakończeniu realizacji inwestycji, przekażemy na rzecz miasta. Opracujemy także koncepcję terenu, który zostanie przeznaczony pod stworzenie Dzielnicowego Domu Kultury. Osiedle oferuje swoim mieszkańcom pakiet usług, dzięki którym codzienne funkcjonowanie jest łatwe i komfortowe. Od paczkomatów InPost po pasaż hadlowo-usługowy, wszystko tu jest na miejscu. Kolejnym udogodnieniem, na które zwracają uwagę klienci, są ogólnodostępne miejsca parkingowe na terenie osiedla.

RONSON Development jest znany z budowania wieloetapowych, samowystarczalnych osiedli. Najbardziej popularne projekty tego dewelopera, są jednocześnie największymi w proponowanej ofercie. – Skala inwestycji w Ursusie jest naprawdę duża. Całe osiedle będzie liczyło ponad 1500 lokali. Zakończyliśmy już dwa pierwsze etapy, a popularność projektu rośnie wprost proporcjonalnie do jego rozbudowy i wprowadzania do sprzedaży kolejnych mieszkań. Mamy już przeszło 600 sprzedanych lokali, dlatego sukcesywnie uruchamiamy kolejne etapy uzupełniając ofertę rozchwytywanych przez klientów mieszkań. Realizujemy równolegle budowę trzech etapów  – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. Jak dodaje: – Wiemy, że jest to efektem wyjątkowego charakteru inwestycji. Bulwar z atrakcjami dla mieszkańców, wpisana w projekt osiedla bujna zieleń oraz rozwiązania ekologiczne zaprojektowane z myślą o ochronie klimatu i ograniczeniu kosztów utrzymania nieruchomości, to są nasze mocne strony.

Ursus ekologią stoi

W Ursusie Centralnym powstają zielone ściany i dachy, które znacząco obniżają poziom CO2 w powietrzu i eliminują zjawisko miejskiej wyspy ciepła. W kolejnych etapach pojawią się systemy pozwalające na wtórne wykorzystanie wody deszczowej do podlewania części wspólnych. Co w połączeniu z rozwiązaniami takimi jak oświetlanie części wspólnych przy użyciu żarówek LED, z wykorzystaniem czujników ruchu, przekładać się będzie na niższe czynsze. Stawiamy także na elektromobilność, na terenie osiedla powstają zewnętrzne miejsca parkingowe do ładowania aut elektrycznych i stojaki na rowery. Na terenie inwestycji pojawiły się domki dla owadów – efekt zaangażowania RONSON w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich na rzecz ekologii i różnorodności biologicznej.  W innowacyjnym podejściu do projektowania myślimy także o bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Na osiedlu pojawiły się już wideodomofony i rozwiązania „hands free” w garażu, umożliwiające bezdotykowe otwieranie bramy.