Sokołówka od SGI ponad poziomem zero. Prace idą zgodnie z planem, a pierwsze mieszkania zyskały nowych właścicieli

Realizacja Sokołówki, łódzkiej inwestycji SGI, wchodzi w kolejny etap. Działania idą zgodnie z założonym harmonogramem: powierzchnia garażu oraz poziom zero są już gotowe. Obecnie rozpoczęły się prace nad budową pierwszego piętra, podpisano również pierwsze umowy sprzedaży. Najnowszy budynek dostarczy 63 lokale o powierzchni od 52 do 123 mkw. W ofercie znalazły się także cztery apartamenty z dużymi tarasami, zlokalizowane na ostatniej kondygnacji. Wraz z oddaniem do użytkowania, które zaplanowane jest na połowę 2023 roku, deweloper przekaże także drogę dojazdową, którą zrealizuje w ramach inwestycji.

Sokołówka to inwestycja dobrze znana na mieszkaniowej mapie Łodzi. Jej ogromnym atutem jest lokalizacja w spokojnej i zielonej okolicy  Bałut, tuż przy dolinie rzeki Sokołówka. Klienci doceniają również bezpośrednie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych, spacerowych, dających wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu wolnego. W maju 2021 roku wystartowała wyczekiwana sprzedaż najnowszego etapu – pierwsze mieszkania znalazły już swoich nowych właścicieli.  W ofercie nadal dostępne są lokale 2, 3, 4 i 5-pokojowe, których powierzchnie zaczynają się od 52 mkw., 63 miejsca parkingowe oraz boksy rowerowe.

– Już w 2012 roku, kiedy rozpoczynaliśmy budowę pierwszego etapu osiedla Sokołówka, cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Dziś realizujemy jego kolejną część, a sytuacja jest podobna. Bardzo nas cieszy, kiedy otrzymujemy tak liczne pytania o inwestycję, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem jej startu. To potwierdzenie, że udało nam się zbudować nie tylko zaufanie, ale i silną markę, do której klienci chcą wracać – mówi Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI. – Łódź jest bliska naszej firmie, między innymi przez wieloletnią obecność i chcemy dostarczać mieszkańcom wartość dodaną. Aby zapewnić dojazd do inwestycji, planujemy wybudować dodatkowo drogi, które zostaną przekazane miastu. Powstaną tu ulice o długości ok. 400 metrów wraz z pasami zieleni i oświetleniem – dodaje Robert Stachowiak.

Niestandardowa architektura i refleksole

Powstający budynek, zaprojektowany przez szczecińską pracownię Mellon, będzie posiadać niestandardowy i wyróżniający go kształt. Składa się on z dwóch części – jedna o wysokości pięciu pięter, druga – ośmiu, połączonych ze sobą halą garażową na parterze. Ponadto, na ostatnich kondygnacjach obu części znajdują się lokale o powierzchni ponad 100 mkw., z dużymi tarasami okalającymi mieszkania, oferującymi panoramiczny widok na okolicę. Deweloper zadba również o zieleń na tarasach i zapewni nasadzenie roślin. W oknach znajdą się zewnętrzne rolety przyciemniające, tzw. refleksole. Są to nowoczesne zewnętrzne rolety tekstylne, uznawane za naturalną klimatyzację. Ich zadaniem jest rozpraszanie promieniowania słonecznego, zmniejszanie nagrzewania pomieszczeń podczas upałów i eliminowanie refleksów świetlnych.


SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku jako podmiot z prywatnym kapitałem od 1990 roku. Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Do tej pory zrealizowała 48 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5.700 mieszkań, 41.000 m2 powierzchni biurowej i 24.000 m2 powierzchni handlowej. SGI skupia się obecnie na realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie oraz inwestycjach na rynku kapitałowym.