Rusza budowa osiedla Le Vert

Bouygues Immobilier Polska wybrał głównego wykonawcę projektu Le Vert. Budowa na wrocławskich Pilczycach wystartuje pod koniec czerwca, a sprzedaż mieszkań trwa. To już 8 inwestycja dewelopera we Wrocławiu i 60 w Polsce.

Budynek powstanie u zbiegu ulic Pilczyckiej i Gosławickiej we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą została firma Pre-Fabrykat z Karpacza, która od 2003 roku zrealizowała już ponad 100 inwestycji, od obiektów kubaturowych po rewitalizacje przestrzeni i obiektów podlegających ochronie konserwatorskiej. – Wybraliśmy wykonawcę z Dolnego Śląska, firmę z dużym doświadczeniem, dysponującą bardzo profesjonalnym zespołem i odpowiednimi zasobami. Poszerzamy w ten sposób grono wykonawców, z którymi współpracujemy. Budowa ruszy pełną parą od lipca – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Zielony projekt

Nazwa inwestycji – Le Vert to po francusku „zielony” – bezpośrednio nawiązuje do otaczających ją, licznych terenów zielonych, a także do rozwiązań ekologicznych, które znajdą się na osiedlu. – Ekologia jest bardzo ważna w naszych projektach, zwłaszcza bioróżnorodność. Tworzymy w ten sposób miejsca przyjazne dla przyrody. Poza tym, dobrze zaaranżowana zieleń stwarza zdrowy mikroklimat, zapewnia relaks i dobre samopoczucie mieszkańcom. Przywiązujemy dużą wagę do tego, by przestrzeń wokół budynku sprzyjała odpoczynkowi i rekreacji – wyjaśnia Cezary Grabowski.

Na dziedzińcu Le Vert pojawi się zielona strefa relaksu z leżakami i ławkami wykonanymi z naturalnych materiałów – drewna i metalu. Wokół budynku nasadzone zostaną nowe drzewa, krzewy i kwiaty, pojawią się również budki dla ptaków. Co więcej, zamontowane zostanie także energooszczędne oświetlenie LED, tester jakości powietrza i pojemniki do segregacji odpadów na patio.

Budynek będzie miał 4 piętra, 83 mieszkania o powierzchniach od 30 do 85 mkw., w tym kawalerki oraz lokale od 2 do 4 pokoi. Do mieszkań na parterze przynależeć będą przestronne ogródki, a do pozostałych – tarasy narożne oraz balkony. W budynku będzie podziemny parking, a przed nim zewnętrzne miejsca postojowe.

Dodatkowym atutem będzie elegancka, prosta forma budynku. Elementem ozdobnym będą murowane balustrady balkonów wykończone okładziną klinkierową i stalowymi elementami. Elewacja będzie utrzymana w jasnej i ciepłej barwie, pasującej do zabudowy w okolicy.

Zielona okolica

Lokalizacja Le Vert jest bardzo atrakcyjna ze względu na bliskość parku Pilczyckiego, Lasu Pilczyckiego, kąpieliska Glinianki oraz Stadionu Wrocław. Niedaleko znajduje się też kompleks sportowy klubu sportowego Parasol, a także ścieżka spacerowo-rowerowa biegnąca po koronie wału nad Odrą. – Lokalizacja ma szereg atutów. Po pierwsze, okolica obfituje w tereny zielone i obiekty rekreacyjne. Po drugie, Pilczyce dysponują wygodnym połączeniem z centrum miasta, w tym rozwiniętą komunikacją miejską. Po trzecie, w tej części Wrocławia oferta handlowa i usługowa jest łatwo dostępna i rozbudowana – wymienia dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Budują już od 20 lat

Le Vert to ósma inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier we Wrocławiu. Francuski deweloper, działający w Polsce już od 20 lat, po raz pierwszy realizuje projekt w północno-zachodniej części stolicy Dolnego Śląska. Obecnie w budowie jest jeszcze projekt Perspective – Wille Miejskie na Kowalach. Niedawno zakończyła się natomiast budowa unikatowego budynku Zajezdnia Wrocław na Nadodrzu.

Od 2001 r. Bouygues Immobilier zrealizował w Polsce 54 inwestycje mieszkaniowe, oddając do użytku ponad 7600 mieszkań. Deweloper działa we Wrocławiu, w Warszawie i w Poznaniu. – Cieszymy się, że przez 20 lat wypracowaliśmy renomę solidnego i godnego zaufania dewelopera. Jesteśmy znani z wysokiej jakości mieszkań, atrakcyjnych lokalizacji i dotrzymywania terminów, dlatego z roku na rok powiększa się grono naszych nowych oraz stałych klientów – podsumowuje Cezary Grabowski.


Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 54 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7600 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.