ROBYG: kolejny etap Apartamentów Królewskich z pozwoleniem na budowę

Atrakcyjne osiedle na warszawskim Wilanowie

Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na budowę kolejnego etapu w ramach inwestycji na warszawskim Wilanowie – Apartamenty Królewskie. W tej fazie powstanie 69 lokali wraz z garażem podziemnym i terenami zielonymi. Mieszkania będą wyposażone w obszerne loggie, balkony i tarasy – metraże nawet 40m2, a na parterach ogródki do 60m2. Budowa rozpocznie się w jeszcze w drugim kwartale 2021 roku, a zakończenie prac przypadnie na 4. kwartał 2022. Apartamenty Królewskie położone przy ul. Oś Królewska wyposażone będą – tak jak wszystkie inwestycje Grupy ROBYG – w system Smart House firmy Keemple w standardzie, bez dodatkowych kosztów.

Już wkrótce rozpoczniemy, długo wyczekiwany, drugi etap inwestycji w wyjątkowej lokalizacji Wilanowa. Jej elegancki charakter podkreśli stonowana kolorystyka elewacji oraz naturalne materiały wykończeniowe, takie jak szkło, kamień, czy drewno. Każde mieszkanie będzie wyposażone w system Smart House firmy Keemplew standardzie. Zaletą osiedla będą rozległe tereny zielone. Oprócz zielonego dziedzińca z placem zabaw, na terenie inwestycji znajdzie się park z elementami małej architektury i starannie zaprojektowaną roślinnością. Miasteczko Wilanów to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji Warszawy. Liczne restauracje, kawiarnie i punkty usługowe, otoczone zielonymi placami miejskimi, zachęcają do rodzinnych spacerów i spotkań towarzyskich. Wysoko rozwinięta infrastruktura miejska o rozbudowanej ofercie edukacyjnej, usługowej i rekreacyjnej przyciąga wciąż nowych mieszkańców. Ogromną zaletą jest też bliskie sąsiedztwo wiekowych zabytków i pięknych ogrodów. Wszystko to czyni z Wilanowa modną i najbardziej pożądaną dzielnicę Warszawy. – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w ROBYG SA.

Osiedle Apartamenty Królewskie zlokalizowane jest w prestiżowym miejscu Wilanowa – na zakończeniu Osi Królewskiej prowadzącej z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Do dyspozycji mieszkańców będą: eleganckie lobby, wózkownia oraz pomieszczenia fitness, znajdujące się na parterze. W otoczeniu budynku zaplanowane są liczne tereny wypoczynkowe: wewnętrzny, zielony dziedziniec z placem zabaw, plac miejski, a na terenie inwestycji znajdzie się także park z dużą ilością drzew oraz elementami małej architektury. Inwestycja wpisuje się w charakter dzielnicy dzięki wysokiej jakości, naturalnym materiałom wykończeniowym w stonowanej kolorystyce i niskiej zabudowie.

Dziś ESG jest coraz bardziej istotnym elementem działania firm na świecie. W ROBYG bardzo dużo uwagi poświęcamy ekologii, społecznemu zaangażowaniu oraz ładowi korporacyjnemu. Wszyscy dziś musimy myśleć o przyszłości na kolejnych pokoleń. Okazywać troskę, odpowiedzialność i wsparcie. Nie patrzymy na naszą misję tylko jak na zrównoważone budownictwo – ale znacznie szerzej. Znakomita większość inwestycji ROBYG to inwestycje wieloetapowe – wielofunkcyjne przestrzenie, które spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców. Sklepy, centra fitness, przedszkola, żłobki, galerie handlowe, restauracje – wszystko, co zapewnia komfortowe życie, jest zaledwie o kilka kroków od domu. W ten sposób wieloetapowe projekty są maksymalnie dopasowane do potrzeb mieszkańców, dzielnic i miast” – dodaje Joanna Chojecka.

ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie w 2020 roku ROBYG przekazał ponad 250 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House firmy Keemple. Klienci nie muszą ponosić za to rozwiązanie żadnych dodatkowych opłat. Smart House umożliwia zdalne sterowane domową elektroniką, ogrzewaniem, a także systemem bezpieczeństwa. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%.

Grupa ROBYG od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu. Spółka wprowadziła także systematyczne testy pracowników na budowach i w biurach sprzedaży na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. We wszystkich biurach sprzedaży ROBYG wdrożył innowacyjną technologię dezynfekcji przy pomocy nowoczesnych urządzeń Aura Air firmy Keemple. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym i chroni przed koronawirusem. ROBYG to 25.000 sprzedanych lokali i ponad 100.000 zadowolonych klientów.

Więcej informacji www.robyg.pl