Poczta jak nowa

Euro Styl z Grupy Dom Development rozpoczął sprzedaż 97 lokali (mieszkań i loftów) w ramach nowej gdańskiej inwestycji – kompleks Dawna Poczta będzie się składał ze zrewitalizowanego zabytkowego budynku poczty oraz dwóch nowoczesnych obiektów, które utworzą zamknięty kwartał zabudowy z wewnętrznym dziedzińcem.

W dwóch nowych czteropiętrowych budynkach powstaną 92 mieszkania 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowe o metrażach od 25 do 109 mkw. oraz dziewięć lokali usługowych o powierzchniach od 38 do 93 mkw. Natomiast w zabytkowym budynku znajdzie się pięć dwupoziomowych loftów z doświetlającymi przestrzeń świetlikami dachowymi o powierzchniach od 38 do 109 mkw. Ceny lokali mieszkaniowych wynoszą od 347,2 tys. do 1,2 mln zł, a lokali usługowych – od 596,4 tys. zł do 1,1 mln zł. Przewidziano także 102 miejsca garażowe oraz 101 komórek lokatorskich i pomieszczeń na jednoślady. Przekazanie kluczy zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Zabytkowy budynek poczty odzyska swój dawny blask – po renowacji zyska ceglaną elewację, drewniane okna ze szprosami oraz spadzisty dach o stalowo-szklanej konstrukcji nawiązujący do pierwotnej formy architektonicznej. Między budynkami znajdzie się zielone patio z rzeźbą autorstwa trójmiejskiego artysty o pseudonimie Elvin Flamingo związanego z gdańską Akademią Sztuk Pięknych. Praca o intrygującym tytule “W nim jesteś” wykonana z cięto-giętej stali szlachetnej będzie pierwszą instalacją artysty w przestrzeni miejskiej. Projekt inwestycji Dawna Poczta został skonsultowany z Fundacją Integracja, która specjalizuje się w dostosowywaniu budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.