Osiedle Soleil de Malta oddane do użytku

Eleganckie budynki niedaleko Jeziora Maltańskiego otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Gotowe jest również ich otoczenie, z rozbudowaną strefą rekreacyjną.

Przy ul. Milczańskiej 5 w Poznaniu w dzielnicy Łacina powstały dwa pięciopiętrowe budynki, w klasycznym układzie pierzejowym, z usługami w parterze i wewnętrznym zielonym patio. – Zależało nam na projekcie miastotwórczym i wartościowym dla mieszkańców. Soleil de Malta na pewno wyróżnia się nowoczesną architekturą
z elementami ponadstandardowych materiałów użytych do wykończenia części wspólnych –
mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, dewelopera, który zrealizował Soleil de Malta. – Dużą wartość dodaną stanowi wyjątkowy teren zielony i przestrzeń rekreacyjna, które są integralną częścią inwestycji – dodaje.

W czerwcu zakończyły się ostatnie prace budowlane, a niedawno budynki osiedla Soleil de Malta (z francuskiego: Słońce Malty) otrzymały pozwolenie na użytkowanie.

Budowa zakończyła się zgodnie z harmonogramem i wkrótce rozpoczniemy przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań. W tej chwili prowadzimy jeszcze ostatnie prace przygotowawcze do odbiorów oraz wykonujemy dodatkowe nasadzenia. W częściach wspólnych przygotowaliśmy też niespodziankę w postaci dużego formatu fotografii przedstawiających okolice Jeziora Malta. Pojawią się one we wszystkich korytarzach – informuje Adam Skóra, dyrektor oddziału Bougues Immobilier Polska
w Poznaniu.

Dodatkowym elementem projektu są też cztery murale, które zostały wykonane w podcieniach budynku i na zjazdach do podziemnego garażu. Stworzyli je poznańscy artyści z grupy Murall, a prezentują różne aktywności, którymi można się cieszyć
w okolicy Jeziora Malta.

Rekreacja też w dużym formacie

W obu budynkach jest łącznie 316 mieszkań, o powierzchni od 25 do 128 mkw., od 1 do 4 pokoi. – Mieszkania są różnorodne pod względem metraży, natomiast wszystkie lokale są zaprojektowane tak, by mieszkańcy mogli jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Dobra architektura odpowiada na rzeczywiste potrzeby i stawia w centrum jakość życia na co dzień. Takie projekty są zgodne z naszą filozofią i konsekwentnie trzymamy się tego kierunku – opowiada Cezary Grabowski.

Elewacja budynków jest spokojna i rytmiczna. Uwagę zwracają wysokie okna i przestronne drzwi balkonowe. Dodajmy, że każde mieszkanie Soleil de Malta ma balkon, taras lub ogródek, a część mieszkań na ostatnim piętrze przestronne tarasy na dachu. Poza tym, mieszkania na tej kondygnacji mają trzy metry wysokości.

Oprócz wspomnianego zielonego patio, w stu procentach gotowa jest też strefa rekreacyjna wraz z placem zabaw. To element, który może stać się punktem odniesienia dla inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Przede wszystkim dlatego, że strefa, jest urządzona niestandardowo z wieloma elementami, których nie spotka się na innych osiedlach.

Znajdują się tu leżaki, nowoczesne ławki, pergole oraz boisko do siatkówki. – Coraz więcej osób ceni możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, dobierając aktywności do swoich upodobań. Bliskość Jeziora Maltańskiego jest pod tym względem dodatkowym atutem tej lokalizacji – zauważa Cezary Grabowski.

Kolejny projekt w planach

Soleil de Malta to trzecia inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Pozostałe dwie, ukończone, to: Manufaktura Stare Miasto przy ul. Bóżniczej oraz Cerisier Résidence przy ul. Smardzewskiej. Deweloper planuje już kolejne projekty w stolicy Wielkopolski.

Bouygues Immobilier Polska działa już od 2001 roku. Przez 20 lat firma zrealizowała w naszym kraju 55 projektów, tj. w sumie ponad 7900 mieszkań i lokali usługowych. Buduje mieszkania i domy w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Niedawno deweloper ogłosił swoją premierową inwestycję w Trójmieście. Projekt w Gdyni jest inspirowany charakterem miasta oraz słynnym gdyńskim modernizmem.

Bouygues Immobilier Polska to francuski deweloper, należący do Grupy Bouygues, która zbudowała m.in. tunel pod kanałem La Manche, słynny stadion Stade de France, lotnisko Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu, nową dzielnicę Ginko w Bordeaux czy siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/


Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego
w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).