Osiedle Poematu – komfortowy kompleks mieszkaniowy na Wawrze

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację kolejnej inwestycji w Warszawie. Zlokalizowane w prawobrzeżnej części miasta Osiedle Poematu to nowoczesny kompleks mieszkaniowy stworzony z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców. W pierwszym etapie do sprzedały trafiły 163 mieszkania i 1 lokal usługowo-handlowy. Cena za mkw. zaczyna się od 7 600 zł brutto. Atutem inwestycji jest lokalizacja na Wawrze – w rozwijającej się dzielnicy o rosnącym prestiżu – gwarantująca dobre połączenie ze Śródmieściem i Mokotowem nowym Mostem Południowym oraz Południową Obwodnicą Warszawy.

Osiedle Poematu powstaje na warszawskim Wawrze przy ulicy Poematu, w spokojnej i cichej okolicy. W ramach pierwszego etapu inwestycji zaprojektowano dwa liczące po pięć pięter budynki, w których powstaną 163 mieszkania o powierzchniach od 36,55 do 118,12 mkw. Będą to lokale o zróżnicowanych układach – dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, przestronny taras lub – w przypadku parterowych lokali – prywatny ogródek. Z myślą o zmotoryzowanych zaplanowano 10 naziemnych miejsc parkingowych oraz 161 miejsc postojowych w garażu podziemnym, w tym 18 stanowisk EKO, z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkową przestrzeń do przechowywania zapewni 51 komórek lokatorskich. Na parterze budynku zaprojektowano lokal o przeznaczeniu usługowo-handlowym.

Wawer to rozwijająca się dzielnica, niezmiennie pozostaje jednak najbardziej zieloną części Warszawy ze względu na okoliczne tereny rekreacyjne i bogate środowisko przyrodnicze, w skład którego wchodzą rezerwaty przyrody oraz parki krajobrazowe. Takie otoczenie sprawia, że Osiedle Poematu będzie przyjaznym miejscem do życia. W ramach tej inwestycji tworzymy kompleks mieszkaniowy wyróżniający się funkcjonalnością i komfortem, dzięki czemu wpisuje się w potrzeby młodego pokolenia, ale także rodzin i seniorów mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

Projekt inwestycji Osiedle Poematu wyróżnia ciekawa bryła, funkcjonalna architektura i zastosowanie wysokiej klasy materiałów. Harmonijna kolorystyka i forma budynków stworzą spójną całość. Na terenie osiedla znajdzie się starannie zaprojektowana zieleń z miejscami rekreacji oraz placem zabaw dla najmłodszych, co stworzy przestrzeń sprzyjającą integracji. Budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak barier architektonicznych, niskie krawężniki, cichobieżne windy oraz estetycznie wykończone części wspólne sprawią, że codzienne funkcjonowanie na osiedlu będzie dawało poczucie komfortu.

Atutem Osiedla Poematu jest lokalizacja na warszawskim Wawrze, która łączy w sobie możliwość sprawnej komunikacji z centrum i wieloma atrakcjami stolicy z bliskością terenów zielonych i otoczeniem natury. Za sprawą Południowej Obwodnicy Warszawy – której oddanie do użytku zaplanowano na II kwartał 2021 roku – stacji SKM oraz przystanków autobusowych osiedle jest dobrze skomunikowana z wieloma kluczowymi miejscami w Warszawie. Na komfort wpływa także rozwój lokalnej infrastruktury, który sprawia, że wszystko, co potrzebne do życia, znajduje się na miejscu. W pobliżu osiedla znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe i gastronomia, a także przedszkola, szkoły oraz ośrodki medyczne. Atutem lokalizacji osiedla jest bliskie sąsiedztwo terenów zielonych, parków oraz rezerwatów. Wawer może się poszczycić największą w stolicy powierzchnią terenów o szczególnych walorach przyrodniczych. Do aktywnego spędzania czasu w okolicy inwestycji zachęca m.in. nadwiślańska Plaża Romantyczna, rezerwat przyrody „Wyspy Zawadowskie” czy Jezioro Torfy.

Warszawa jest jednym z kluczowych rynków dla ATAL. Deweloper w stolicy realizuje obecnie szereg inwestycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Na Dolnym Mokotowie, nieopodal Łazienek Królewskich i Kopca Powstania Warszawskiego, powstaje kameralny kompleks Bartycka 49 Apartamenty. To propozycja dla osób ceniących miejski styl życia w spokojnym otoczeniu natury. Mieszkania o zróżnicowanym metrażu i układzie dostępne są w inwestycji Apartamenty Ostródzka, która zlokalizowana jest na Białołęce, przy ul. Ostródzkiej. W ofercie są także ostatnie wolne mieszkania w wieloetapowej inwestycji Osiedle Warszawa powstającej w pobliżu Alei Jerozolimskich i Parku ze Stawami Cietrzewia oraz w projekcie Nowa Grochowska zrealizowanym na Pradze-Południe, w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych prawobrzeżnej Warszawy.

Planowany termin oddania pierwszego etapu inwestycji Osiedle Poematu do użytkowania to II kwartał 2023 roku. Za projekt odpowiada pracownia FS&P Arcus.

Więcej informacji na www.osiedlepoematu.pl


ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.