Nowe Miasto rośnie w Łodzi

Atal uruchomił sprzedaż pierwszej części realizowanego w Łodzi wieloetapowego osiedla Nowe Miasto Polesie. W południowo-zachodniej części miasta, przy ul. Pienistej do oferty trafiły cztery budynki z 142 mieszkaniami o powierzchniach od 30 do 106 mkw., od kawalerek po pięciopokojowe mieszkania. Ceny za mkw. zaczynają się od 5,5 tys. zł. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, a lokale na parterze posiadać będą prywatne ogródki. Z myślą o zmotoryzowanych zaprojektowano 75 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej oraz 70 naziemnych miejsc parkingowych. Zaplanowano również 98 komórek lokatorskich.

Zaprojektowany wewnątrz zabudowy skwer stanie się kameralną przestrzenią sąsiedzką służącą rekreacji. Inwestycja będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie krawężniki, szerokie korytarze, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynku.

Planowany termin oddania I etapu inwestycji do użytkowania to II kwartał 2021 r. Za projekt osiedla odpowiada biuro projektowe Kanon Architekci.