Nowa inwestycja ROBYG w Trójmieście

Kameralne osiedle Szumilas w Kowalach

Grupa ROBYG uruchamia nową inwestycję w Trójmieście – będzie to osiedle 3-piętrowych domów wielorodzinnych Szumilas w Kowalach, 20 minut jazdy od centrum Gdańska. Pierwszy etap inwestycji to 141 mieszkań. Już dziś w sprzedaży jest 57 lokali, 1-,2-,3- i 4-pokojowych z widokiem na otaczającą zieleń lub pobliski las, o metrażach od 33 m2 do 69,5 m2. Na terenie osiedla powstaną place zabaw, przestrzenie do rekreacji, zewnętrzna siłownia oraz dwa oczka wodne. W ramach kolejnych etapów ROBYG zbuduje także place zabaw dla najmłodszych, a docelowo boisko sportowe oraz lokale handlowo-usługowe dostępne bezpośrednio na terenie należącym do inwestycji.

Grupa ROBYG wprowadziła do sprzedaży w 2021 roku także kolejne etapy inwestycji Park Południe, Zielony Widok na Jasieniu, Nadmotławie, PORTO i Zajezdnia Wrzeszcz. Łącznie do oferty weszło blisko 500 nowych mieszkań.

Dzisiaj dla kupujących ważniejsze są aspekty związane z możliwościami wypoczynku – jakie daje własne mieszkanie. Dlatego ROBYG zdecydował się postawić na przedmieścia, gdzie łatwiej o duże przestrzenie, ciszę oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Nowa inwestycja – położona w Kowalach, tuż przy lesie, a jednocześnie niemal w samym Gdańsku – jest odpowiedzią na potrzeby klientów. Nowa inwestycja ROBYG przypadnie do gustu wszystkim osobom, które chcą mieszkać w otoczeniu zieleni i unikają osiedli o intensywnej zabudowie – w jednym budynku będzie od 19 do 57 mieszkań. Ostatni rok wiele zmienił w naszych przyzwyczajeniach i wyborach. W związku z dużą ilością czasu spędzanego w czterech ścianach, nauką i pracą zdalną wzrosło zainteresowanie lokalami z dużymi balkonami, tarasami czy ogrodami. Nasza oferta skierowana jest do rodzin dlatego zaprojektowaliśmy funkcjonalne mieszkania z oddzielą strefą do pracy i wypoczynku. Osiedle Szumilas to doskonała propozycja dla wszystkich, którym zależy na zamieszkaniu w centrum natury, tuż przy urokliwym lesie i licznych szlakach turystycznych – ale także na lokalizacji, która zagwarantuje dobrą komunikację z Trójmiastem i zapewni wygodny dojazd do centrum, trójmiejskiej obwodnicy oraz do autostrady”mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Lokalizacja osiedla Szumilas jest wyjątkowa: położone przy ul. Magazynowej w Kowalach z jednej strony otoczone lasem, z drugiej świetnie skomunikowane z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi. Komunikację w przyszłości usprawnią dodatkowo połączenia kolejowe. W planach jest budowa nowej nitki II etapu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która ma połączyć południowe dzielnice Gdańska z sąsiednimi miejscowościami oraz rozbudowa trasy S7, w ramach której powstanie dodatkowy wyjazd na obwodnicę w kierunku Łodzi.

Oddalone o 5 minut jazdy samochodem centrum Kowal to tętniąca życiem przestrzeń zapewniająca mieszkańcom liczne miejskie udogodnienia. Znajdują się tu placówki handlowo-usługowe, przedszkola, przychodnie i szkoły – w tym nowoczesna Szkoła Metropolitalna, otwarta w 2018 r. Większe zakupy mieszkańcy osiedla będą mogli zrobić m.in. w odległym o niecałe 10 minut jazdy samochodem Designer Outlet Gdańsk.

W harmonii z naturą

Umiejscowione z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu lasów, stawów, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Bursztynowa Góra” oraz licznych ścieżek rekreacyjnych w Jarze Reknicy, w tym wokół jeziora Otomin – osiedle Szumilas przyciągnie amatorów bliskiego kontaktu z naturą, którzy szukają kameralnej, rodzinnej enklawy, gdzie czas płynie wolniej, łatwo się zrelaksować, a okolica zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Bezpośrednie sąsiedztworozległych terenów leśnych zapewnia idealne warunki do relaksu igwarantuje atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu. W okolicy nie brakuje ścieżek, po których można jeździć na rowerze lub spacerować. Na terenie inwestycji znajdują się 2 naturalne zbiorniki wodne. W kolejnych etapach osiedla powstanie wokół nich przyjazna przestrzeń do rodzinnej rekreacji. Weekendy umilą z kolei spacery szlakiem turystycznym w pobliskim rezerwacie „Bursztynowa Góra” oraz wędrówki urokliwymi ścieżkami nieznacznie oddalonego Jaru Reknicy. W niedalekiej odległości znajduje się też Jezioro Otomińskie – będące jednym z ulubionych punktów spacerowych mieszkańców Gdańska.

Architektura osiedla jest jedną z jego najważniejszych zalet – niskie budynki z windami i elewacją w stonowanych, jasnych barwach oraz elementami o strukturze naturalnego drewna dębowego sprzyjać będą nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz budowaniu rodzinnej atmosfery. Dużym atutem osiedla będą również ponadprzeciętne odległości między budynkami, które zapewnią rodzinom tak potrzebny spokój i intymność oraz wypełnione po brzegi różnorodną, roślinnością zieleńce i atrakcyjne przestrzenie wspólne.

ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń.

Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań – m.in. system SMART HOUSE firmy Keemple. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

Grupa ROBYG od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu. Spółka wprowadziła także systematyczne testy pracowników na budowach i w biurach sprzedaży na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. We wszystkich biurach sprzedaży ROBYG wdrożył innowacyjną technologię dezynfekcji przy pomocy nowoczesnych urządzeń Aura Air firmy Keemple. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym i chroni przed koronawirusem.

ROBYG to 25.000 sprzedanych lokali i ponad 100.000 zadowolonych klientów. Potencjał sprzedażowy spółki na nadchodzące kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się około 2100 lokali, a dodatkowo zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 21.200 mieszkań. Grupa ma w budowie ponad 4200 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

Więcej informacji www.gdansk.robyg.pl