Nowa inwestycja Robyg – otulone zielenią osiedle Szumilas w Kowalach

Na granicy lasu, w dynamicznie rozwijającej się miejscowości Kowale, zaledwie 20 minut jazdy samochodem od ścisłego centrum Gdańska, powstanie kameralne osiedle nowoczesnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych Szumilas. Nowa inwestycja Robyg przypadnie do gustu wszystkim osobom, które chcą mieszkać w otoczeniu zieleni oraz unikają inwestycji o intensywnej zabudowie – w jednym budynku jest od 19 do 57 mieszkań. Na terenie osiedla powstaną place zabaw, przestrzenie do rekreacji, zewnętrzny fitness oraz dwa oczka wodne.

Ostatni rok wiele zmienił w naszych przyzwyczajeniach i wyborach – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu. – W związku z dużą ilością czasu spędzanego w czterech ścianach, nauką i pracą zdalną wzrosło zainteresowanie lokalami z dużymi balkonami, tarasami czy ogrodami. Dzisiaj dla Kupujących ważniejsze są aspekty związane z możliwościami wypoczynku jakie daje własne mieszkanie niż szybki dojazd do biura. Dlatego ROBYG zdecydował się postawić na przedmieścia, gdzie łatwiej o duże przestrzenie, ciszę oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Nowa inwestycja położona w Kowalach, tuż przy lesie, a jednocześnie niemal w samym Gdańsku jest odpowiedzią na potrzeby Klientów – dodaje – W ramach pierwszego etapu osiedla Szumilas nasi klienci będą mogli wybrać spośród 114 mieszkań, 1-,2-,3- i 4-pokojowych z widokiem na otaczającą zieleń lub pobliski las, o dostępnych metrażach od 33 m2 do 69,5 m2.

W harmonii z naturą

Umiejscowione z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu lasów, stawów, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Bursztynowa Góra” oraz licznych ścieżek rekreacyjnych w Jarze Reknicy, w tym wokół jeziora Otomin – osiedle Szumilas przyciągnie amatorów bliskiego kontaktu z naturą, którzy szukają kameralnej, rodzinnej enklawy, gdzie czas płynie wolniej, łatwo się zrelaksować, a okolica zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dużym atutem osiedla będą również ponadprzeciętne odległości między budynkami, które zapewnią rodzinom tak potrzebny spokój i intymność oraz wypełnione po brzegi różnorodną, roślinnością zieleńce i atrakcyjne przestrzenie wspólne.

W ramach kolejnych etapów na osiedlu powstać ma m.in. siłownia zewnętrzna oraz place zabaw dla najmłodszych, a docelowo także boisko sportowe. W kolejnych etapach realizacji planowane są również lokale handlowo-usługowe dostępne bezpośrednio na terenie należącym do inwestycji.

Przytulna zabudowa, funkcjonalne mieszkania

Architektura osiedla jest jedną z jego najważniejszych zalet – małe budynki z 19 mieszkaniami sprzyjać będą nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz budowaniu rodzinnej atmosfery. Nic nie pozostawiono tu przypadkowi. Nowoczesne, niewysokie – 3-piętrowe budynki z windami i elewacją w stonowanych, jasnych barwach oraz elementami o strukturze naturalnego drewna dębowego doskonale wpisują się w otaczający krajobraz zaprojektowany przez Matkę Naturę.

– Staraliśmy się stworzyć w Kowalach wysokiej jakości osiedle intymnych budynków wtopionych z zieleń. W pierwszym etapie inwestycji zaprojektowaliśmy 3 budynki: z 19, 38 i 57 mieszkaniami. Nasza oferta skierowana jest do rodzin dlatego zaprojektowaliśmy kompaktowe mieszkania z oddzielą strefą do pracy i wypoczynku – mówi Anna Wojciechowska Nawet na niewielkich metrażach zaprojektowaliśmy wyjątkowo funkcjonalne i ergonomiczne przestrzenie, które zapewnią domownikom komfort, bezpieczeństwo i ułatwią codzienne obowiązki – dodaje – Każde z mieszkań posiadać będzie również ogródek lub balkon do wyboru.

Las na wyciągnięcie ręki

Bezpośrednie sąsiedztworozległych terenów leśnych zapewnia idealne warunki do relaksu igwarantuje atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu. W okolicy nie brakuje ścieżek, po których można jeździć na rowerze lub spacerować całymi godzinami. Na terenie inwestycji znajdują się 2 naturalne zbiorniki wodne. W kolejnych etapach osiedla powstanie wokół nich przyjazna przestrzeń do rodzinnej rekreacji. Weekendy umilą z kolei spacery szlakiem turystycznym w pobliskim rezerwacie „Bursztynowa Góra” oraz wędrówki urokliwymi ścieżkami nieznacznie oddalonego Jaru Reknicy. W niedalekiej odległości znajduje się też Jezioro Otomińskie będące jednym z ulubionych punktów spacerowych mieszkańców Gdańska.

Przyjazna lokalizacja

Lokalizacja osiedla Szumilas jest wyjątkowa: położone przy ul. Magazynowej w Kowalach z jednej strony otoczone lasem, z drugiej świetnie skomunikowane z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi. Komunikację w przyszłości usprawnią dodatkowo połączenia kolejowe. W planach jest budowa nowej nitki II etapu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która ma połączyć południowe dzielnice Gdańska z sąsiednimi miejscowościami oraz rozbudowa trasy S7, w ramach której powstanie dodatkowy wyjazd na obwodnicę w kierunku Łodzi.

Oddalone o 5 minut jazdy samochodem Centrum Kowal to tętniąca życiem przestrzeń zapewniająca mieszkańcom liczne miejskie udogodnienia. Znajdują się tu placówki handlowo-usługowe, przedszkola, przychodnie i szkoły, w tym nowoczesna Szkoła Metropolitalna, otwarta w 2018 r. Większe zakupy mieszkańcy osiedla będą mogli zrobić m.in. w odległym o niecałe 10 minut jazdy samochodem Designer Outlet Gdańsk.

Osiedle Szumilas to doskonała propozycja dla wszystkich, którym zależy na zamieszkaniu w centrum natury, tuż przy urokliwym lesie i licznych szlakach turystycznych, ale także na lokalizacji, która zagwarantuje doskonałą komunikację z całym Trójmiastem i zapewni wygodny dojazd do centrum miasta, trójmiejskiej obwodnicy oraz do autostrady –  mówi Anna Wojciechowska.

Biuro Sprzedaży inwestycji Szumilas mieści się przy ul. Piekarniczej 3 w Gdańsku.


ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, zrównoważone budownictwo, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię firmy. W ROBYG realizacja inwestycji to coś więcej, niż tylko wzniesienie budynku – to element powstania większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego, każdy projekt powinien być dobrze wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań m.in. dzięki usłudze ROBYG SMART HOUSE FIRMY KEEMPLE. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.


Więcej informacji: www.gdansk.robyg.pl