Drzwi otwarte u pośrednika

W środę 28 marca, z okazji Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, ponad 200 agencji pośrednictwa weźmie udział w akcji informacyjnej „Drzwi otwarte PFRN” organizowanej pod patronatem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Pośrednicy bezpłatnie podzielą się swoją wiedzą z dziedziny prawa budowlanego, cywilnego i podatkowego, a także rzeczoznawstwa, aktualnych wyroków sądowych oraz lokalnego rynku nieruchomości. Rady można zasięgać telefonicznie lub w biurze pośrednika biorącego udział w akcji. Pośrednicy pomogą konsumentom m.in. rozeznać się w procedurach i dokumentach niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, wyjaśnią skomplikowany stan prawny lokalu, podpowiedzą, jak poradzić sobie z obciążeniami, które mogą być przeszkodą w kupieniu nieruchomości, podsuną najlepsze sposoby zabezpieczenia transakcji czy wskażą możliwości sfinansowania zakupu. Akcja „Drzwi otwarte PFRN” jest istotna także w kontekście deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami – dziś zawód ten może wykonywać praktycznie każdy, ponieważ nie ma żadnych wymogów dotyczących wykształcenia, kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych.

– Tym bardziej istotne jest promowanie profesjonalnych usług pośrednictwa zgodnych z normami etycznymi i wysokimi standardami obsługi klienta – zwraca uwagę Andrzej Piórecki, prezydent PFRN.

Akcja “Drzwi otwarte PFRN” odbędzie się już po raz siódmy z okazji Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Spis biur biorących udział w akcji będzie dostępny wkrótce w serwisie internetowym PFRN.