Bursztynowa Zatoka – wysoce komfortowy projekt na gdańskiej Letnicy

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął sprzedaż 148 mieszkań i 4 lokali o przeznaczeniu handlowo-usługowym w ramach pierwszej części gdańskiego osiedla Bursztynowa Zatoka. To nowy projekt powstający przy ul. Starowiejskiej na gdańskiej Letnicy, w sąsiedztwie Stadionu Gdańsk oraz nieopodal Zatoki Gdańskiej. Funkcjonalna architektura, atrakcyjnie zaplanowana przestrzeń wspólna z ogrodami deszczowymi, lokalizacja w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy o rosnącym prestiżu oraz komfortowa komunikacja sprawiają, że osiedle jest atrakcyjną propozycją dla poszukujących lokum w Trójmieście. Przekazanie mieszkań planowane jest na drugi kwartał 2023 roku. Ceny mieszkań za mkw. zaczynają się od 7 700 złotych brutto.

Najnowsza gdańska inwestycja ATAL docelowo składać się będzie z sześciu budynków, które powstaną w dwóch etapach. W pierwszej części zaplanowano realizację dwóch budynków, w których powstanie 148 mieszkań oraz 4 lokale przeznaczone na funkcje usługowo-handlowe. W ofercie są funkcjonalnie zaprojektowane, zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza o metrażu od 30,62 do 87,20 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą przestronne balkony oraz – w przypadku parterowych lokali – indywidualne ogródki. Na terenie inwestycji przewidziano 136 stanowisk parkingowych w hali garażowej. Dodatkowo, na zewnątrz budynku zaprojektowano 48 miejsc parkingowych. Przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będzie 69 komórek lokatorski, a także 38 pomieszczeń na jednoślady.

Za sprawą intensywnego rozwoju, nowych inwestycji mieszkaniowych oraz infrastrukturalnych potencjał i popularność gdańskiej Letnicy nieustannie rośnie. To zachęciło nas do realizacji kolejnego już kompleksu mieszkaniowego w tej części Gdańska. Osiedle Bursztynowa Zatoka wyróżnia się szeregiem podnoszących komfort rozwiązań i udogodnień dla mieszkańców, wśród nich są m.in. tarasy widokowe na dachach oraz ogrody deszczowe. Wszystko to sprawia, że projekt przypadnie od gustu aktywnym i żyjącym w rytmie miasta, ale także ceniącym sobie relaks na łonie natury Gdańszczanommówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

Osiedle Bursztynowa Zatoka zaprojektowano z dbałością o detale i wysoką jakość materiałów. Przemyślana i funkcjonalna architektura stworzy komfortową przestrzeń dla przyszłych mieszkańców. Ustawne układy i przestronne pomieszczenia są łatwe w aranżacji i będą wygodne w użytkowaniu. Ogólnodostępne tarasy na dachach budynków, place zabaw i atrakcyjnie zaprojektowana zieleń wraz ze wspierającymi gospodarkę wodną ogrodami deszczowymi stworzą komfortową przestrzeń wspólną zachęcającą do sąsiedzkiej integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców pozostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery. Dla pełnej wygody mieszkańców budynki będą wyposażone w cichobieżne windy. Inwestycja zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Usytuowanie osiedla w gdańskiej Letnicy – obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy miasta o stale rosnącym prestiżu – oraz na styku historycznej, zrewitalizowanej zabudowy i nowych osiedli sprawia, że Bursztynowa Zatoka jest wyjątkową propozycją dla poszukujących nieruchomości w Trójmieście. W odległości spaceru znajduje się Stadion Gdańsk – miejsce wielu wydarzeń sportowych, widowiskowych i kulturalnych, które posiada także rozrywkowo-usługowe zaplecze z parkiem trampolin, gokartami i salą zabaw. Wiele możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego dostarcza także bliskość Zatoki Gdańskiej, plaży i terenów zielonych. W okolicy znajdują się sklepy, supermarkety i punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola. Wygodną komunikację zarówno w kierunku Głównego Miasta, jak i Sopotu gwarantuje bliskość al. Macieja Płażyńskiego. Można stąd wygodnie dotrzeć do innych dzielnic miasta dzięki przystankom autobusowym i tramwajowym.

Bursztynowa Zatoka to nie jedyna propozycja ATAL na gdańskiej Letnicy. Deweloper oferuje tu również mieszkania w trzech etapach inwestycji Przystań Letnica, która powstaje przy ul. Letnickiej, w bliskim sąsiedztwie Zatoki Gdańskiej. W sprzedaży jest także inwestycja ATAL Bosmańska, która zlokalizowana jest pośród terenów zielonych na gdyńskim Oksywiu. Na styku świetnie skomunikowanej części Przymorza oraz Oliwy, u zbiegu ulic Arkońskiej i Śląskiej powstaje projekt Śląska 12, gdzie dostępne w sprzedaży są apartamenty inwestycyjne. Dostępne są także mieszkania i lokale inwestycyjne w Modern Tower – 16-piętrowym kompleksie oferującym szereg udogodnień m.in. taras widokowy na dachu, reprezentacyjne lobby z recepcją i klub fitness z siłownią.

Planowany termin oddania osiedla Bursztynowa Zatoka to II kw. 2023 roku. Za projekt odpowiada pracownia KD Kozikowski Design.

Więcej informacji na www.zatokabursztynowa.pl


ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.