ATAL powiększył ofertę osiedla Zacisze Marcelin

ATAL, ogólnopolski deweloper, wprowadził do sprzedaży etap IB osiedla Zacisze Marcelin realizowanego na poznańskiej Ławicy. Do oferty trafiła pula 219 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 27 do 93 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi oraz z przestronnymi balkonami, loggiami i ogródkami. Inwestycję wyróżnia ciekawa architektura, osiedlowy park z atrakcyjną zielenią, a także szereg proekologicznych rozwiązań oraz technologii polepszających komfort życia. Ceny mieszkań za mkw. zaczynają się od 7 000 złotych brutto. 

Inwestycja Zacisze Marcelin powstaje przy ul. Leśnych Skrzatów, na poznańskiej Ławicy w sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego i w bliskim otoczeniu zieleni. Wprowadzona do sprzedaży kolejna część osiedla składa się z trzech trzypiętrowych budynków. Mieszkania zaprojektowano ze szczególną troską o funkcjonalność i wygodę ich użytkowania. W ofercie są zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza. To lokale od jedno- po czteropokojowe o metrażach od 27 do 93 mkw. Przeważają mieszkania z dwoma i trzema pokojami cieszące się największą popularnością wśród kupujących. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej są przestronne balkony lub loggie, a lokale na parterze posiadają indywidualne ogródki, z których największe mają ponad 100 mkw.

Na terenie inwestycji przewidziano 248 pojedynczych oraz 18 rodzinnych stanowisk w podziemnej hali garażowej, liczne stojaki na rowery oraz stanowiska dla jednośladów. Natomiast na zewnątrz budynku zaprojektowano 45 miejsc parkingowych. Dodatkową przestrzeń do przechowywania nieużywanych na co dzień przedmiotów stanowić będą komórki lokatorskie.

Zacisze Marcelin to idealna propozycja dla osób pragnących zamieszkać w kameralnym i zielonym otoczeniu, a jednocześnie w bliskim zasięgu centrum miasta. Będzie to miejsce do życia wpisujące się w potrzeby poszukujących komfortowego osiedla o wysokim standardzie. Projekt inwestycji powstał w duchu ekomobilności i z zastosowaniem szeregu udogodnień, które idą w parze z troską o środowisko i przekładają się na oszczędność energii elektrycznej, co dla mieszkańców oznacza niższe rachunki za prąd – mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.  

Zacisze Marcelin charakteryzuje przemyślana architektura, a także nowoczesny i elegancki charakter. Na tle okolicznych inwestycji osiedle wyróżnia niska zabudowa, dbałość o detale i rozwiązania wpływające na komfort lokatorów. Projektując osiedle ATAL postawił na zrównoważone budownictwo, a także proekologiczne i innowacyjne rozwiązania oraz optymalizacje, które w namacalny sposób ułatwią życie przyszłym mieszkańcom. Są to chociażby energooszczędne systemy oświetleniowe czy technologie poprawiające efektywność energetyczną budynków w tym panele fotowoltaiczne zasilające oświetlenie części wspólnych oraz pompę ciepła wspomagającą ogrzewanie budynku i służącą do ogrzewania ciepłej wody. Wpłynie to na obniżenie zużycia energii i przełoży się na realną oszczędność dla mieszkańców. Ponadto projekt wspiera ekomobilność – mieszkańcy mają możliwość zakupu stanowiska parkingowego z możliwością ładowania baterii samochodów elektrycznych, a dla właścicieli jednośladów zaplanowano miejsca postojowe i samoobsługowe stacje serwisowe, dzięki którym będą mogli zadbać o jednoślady.

Wyjątkowym atutem jest znajdujący się na terenie kompleksu ogólnodostępny park zachęcający do wypoczynku i relaksu na łonie natury tuż za progiem swojego mieszkania. Powstanie tu także łąka kwietna, w której pobliżu staną domki dla zagrożonych wyginięciem owadów. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach na terenie osiedla przewidziano plac zabaw. Inwestycja zostanie dostosowana do potrzeb rodzin z małymi dziećmi i osób z ograniczoną mobilnością – szerokie ciągi komunikacyjne, niskie krawężniki, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwią poruszanie się w obrębie budynków.

Osiedle jest położone na poznańskiej Ławicy – to dzielnica, która przyciąga mieszkańców zieloną, spokojną i zadbaną okolicą. Pobliskie tereny rekreacyjne, w tym Lasek Marceliński, są znakomitą przestrzenią dla osób pragnących na co dzień odpoczywać od miejskiego zgiełku. Rodziny z dziećmi docenią położone nieopodal placówki edukacyjne – przedszkola i szkoły. Udogodnieniem dla mieszkańców będą znajdujące się w sąsiedztwie supermarkety oraz centrum handlowe King Cross Marcelin z szeroką ofertą sklepów i punktów usługowych. Atutem   jest także dobra komunikacja z najważniejszymi punktami miasta. Najbliższy przystanek autobusowy jest w odległości kilkuminutowego spaceru, a zmotoryzowani do Starego Rynku mogą dostać się w zaledwie 20 minut. Ponadto infrastruktura transportowa zapewnia szybki dostęp do pozostałych części Poznania.

Osiedle Zacisze Marcelin to nie jedyna propozycja ATAL w Poznaniu. Deweloper oferuje mieszkania z I i II etapu inwestycji Apartamenty Dmowskiego – osiedla zlokalizowanego na Górczynie, przy ul. Krauthofera 22. Sprzedaż trwa także w Ptasiej 20. Ta kameralna inwestycja powstaje w jednej z najmodniejszych dzielnic stolicy Wielkopolski – na Grunwaldzie. Dostępne są także mieszkania w ATAL Warta Towers, czyli 17-piętrowym kompleksie zlokalizowanym nieopodal Warty, w dzielnicy Nowe Miasto.

Planowany termin oddania etapu IB osiedla Zacisze Marcelin to III kw. 2023 roku. Za projekt odpowiada pracownia Archymetria.

Więcej informacji na www.zaciszemarcelin.pl