ATAL Aura – osiedle o kameralnej zabudowie w łódzkim śródmieściu

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej w Łodzi. Zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście, przy ul. Telefonicznej 21, osiedle ATAL Aura wyróżni kameralna, modernistyczna zabudowa. Położenie w sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Łódzkiego oraz nieopodal ośrodków biurowych spodoba się zarówno rodzinom, pracującym w pobliżu jak i studentom, ale także inwestorom, którzy myślą o przyszłym wynajmie. Do sprzedaży trafiły 154 mieszkania oraz dwa lokale o przeznaczeniu usługowo-handlowym. Ceny za mkw. zaczynają się od 6 400 złotych brutto.

Osiedle ATAL Aura zaprojektowano jako połączenie komfortu i funkcjonalności. W ofercie są 154 mieszkania o zróżnicowanych wnętrzach o metrażu od 31 do 103 mkw. oraz układach od 1 do 5 pokoi. Ustawne i przestronne pomieszczenia będą łatwe w aranżacji i wygodne w użytkowaniu. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterach posiadać będą prywatne ogródki, a do mieszkań na wyższych piętrach przynależeć będą przestronne loggie i balkony. W podziemnej hali garażowej przewidziano 107 miejsc parkingowych, a na terenie inwestycji powstanie 57 parkingowych stanowisk zewnętrznych. Dodatkową przestrzeń do przechowywania rzadko używanych przedmiotów stanowić będą komórki lokatorskie. W części parterowej powstaną dwa lokale usługowe, które uzupełnią istniejącą w sąsiedztwie osiedla ofertę handlową.

Istotnym atutem osiedla ATAL Aura jest jego kameralny charakter w połączeniu z atrakcyjną lokalizacją. Inwestycja powstaje w spokojnej okolicy i jednocześnie zapewnia komfort życia w niewielkiej odległości od centrum miasta, w sąsiedztwie kampusu uczelni wyższej i centrów biznesowych. ATAL Aura to już siódme osiedle mieszkaniowe ATAL w Łodzi, w planach mamy dalszy rozwój i kolejne projekty z różnych segmentów rynku deweloperskiego – mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.  

Projekt osiedla ATAL Aura harmonijnie wpisuje się w otoczenie i w pełni wykorzystuje potencjał lokalizacji. Przemyślana i funkcjonalna architektura stworzy komfortową przestrzeń dla przyszłych mieszkańców. Atrakcyjnie zaprojektowana zieleń wraz z małą architekturą i placem zabaw stworzą komfortową przestrzeń wspólną zachęcającą do sąsiedzkiej integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla pełnej wygody mieszkańców budynki będą wyposażone w cichobieżne windy. Brak barier architektonicznych, niskie krawężniki, szerokie ciągi komunikacyjne sprawią, że inwestycja zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodzin z małymi dziećmi i osób starszych.

Najnowsze osiedle mieszkaniowe ATAL w Łodzi powstaje w niewielkiej odległości od centrum miasta i w pobliżu kampusu Uniwersytetu Łódzkiego oraz centrów biznesowych, a jednocześnie w cichej, zielonej okolicy wśród domów jednorodzinnych. Dzięki czemu inwestycja połączy w sobie komfort i kameralną atmosferę podmiejskiego osiedla z łatwym dostępem do miejskich udogodnień. Podróż autem z tego miejsca do ulicy Piotrkowskiej zajmie zaledwie 10 minut. Można stąd również wygodnie dotrzeć do centrum i innych części miasta korzystając z komunikacji miejskiej. Lokalizacja osiedla pozwoli także na sprawny wyjazd poza miasto – dojazd do skrzyżowania autostrad A1 i A2 zajmie nie więcej niż kilkanaście minut, a najbliższy wjazd na A1 (węzeł Brzeziny) jest oddalony o 10 km. W pobliżu osiedla znajdują się supermarkety, sklepy i punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola.

W łódzkiej ofercie ATAL znajduje się również wieloetapowe osiedle Nowe Miasto Polesie, które powstaje na Polesiu, w południowo-zachodniej części miasta. Deweloper oferuje również Apartamenty Drewnowska 43 – prestiżową inwestycję oddającą wielkomiejski charakter Łodzi. Projekt ten powstaje tuż obok popularnej łódzkiej Manufaktury. Dostępnych jest także kilka ostatnich lokali w wieloetapowym osiedlu Chojny Park, które powstaje w dzielnicy Górna, na południe od centrum miasta.

Planowany termin zakończenia budowy projektu ATAL Aura i przekazania lokali to IV kw. 2023 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada dział projektowy ATAL.

Więcej informacji na www.atalaura.pl


ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.