Zawodowcy spotkają się w Krakowie

O obecnej sytuacji na rynku nieruchomości, a także o największych wyzwaniach stojących przed branżą będą dyskutować w Krakowie pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Najważniejsze wydarzenie w środowisku, skupiające profesjonalistów i pasjonatów rynku z całego kraju odbędzie się już 25 listopada. Gazeta Mieszkaniowa jest patronem medialnym konferencji. 

– Doroczne spotkanie, tym razem organizowane w formie konferencji i we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, to odpowiedź na ważne problemy i wyzwania stojące dziś przed rynkiem nieruchomości. To także dalsza integracja środowiska i rozwój zawodów zajmujących się profesjonalną obsługą rynku. Chcemy rozmawiać nie tylko o najbardziej aktualnych dla tej branży kwestiach, ale też pokazać jak zmienia się Kraków w kontekście rynku nieruchomości, ochrony środowiska i ekologii – zapewnia Andrzej Piórecki, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

O wyzwaniach (mało)polskiego rynku

dsc_1435Podczas konferencji zebrani będą dyskutować o aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. A swoją premierę będzie miało najnowsze badanie PFRN „Puls rynku”, podsumowujące 2016 rok i definiujące największe wyzwania branży. Uczestnicy bliżej poznają też małopolski rynek nieruchomości w kontekście m.in. krakowskich wieżowców (Krzysztof Jakubowski) i rozwoju komunikacji (Stanisław Albricht). Przyjrzą się również nowoczesnemu budownictwu energooszczędnemu (Marcin Golonka) oraz technikom skutecznego zarządzania sobą i zespołem w czasie (Małgorzata Niski).

Gościem specjalnym konferencji będzie Claudine Speltz, Prezydent CEPI – CEI European Association of Real Estate Proffesions z Brukseli, międzynarodowego stowarzyszenia reprezentującego ponad 200 tys. pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości.

Dyskusji będą towarzyszyły prezentacje książek „Kraków pod ciemną gwiazdą” Krzysztofa Jakubowskiego oraz „Czasologia” Aleksandra Binsztoka i Małgorzaty Niski.

Podczas konferencji zostaną wręczone wyróżnienia oraz Złote Odznaki PFRN, a także nagroda im. Jerzego Kląskały, nieżyjącego założyciela i wieloletniego prezesa Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, zasłużonego dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce.

Tysiące licencji PFRN

dsc_1465Organizacja konferencji w Krakowie to kolejne działanie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, która od 21 lat dba o rozwój polskiego rynku nieruchomości, uczestnicząc w procesie ustawodawczym i zabierając głos w ważnych dla tego sektora gospodarki sprawach. To także nieustające działania na rzecz dalszej profesjonalizacji środowiska. Po deregulacji zawodów pośrednika w obronie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości PFRN utworzyła Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości, zawierający prawie 8 tys. nazwisk osób spełniających najwyższe zawodowe standardy (www.rejestr.pfrn.pl). Wykaz ten jest podstawowym źródłem informacji dla klientów, którzy chcą skorzystać z usług  pośrednictwa lub zarządzania nieruchomościami. Jest on integralną częścią systemu nadawania licencji zawodowych PFRN. Osoby, które chcą uzyskać licencję pośrednika lub zarządcy nieruchomości, muszą spełnić wymagania regulaminu nadawania licencji i dobrowolnie przyjąć na siebie zobowiązania, wynikające z Kodeksu Etyki Pośrednika i Zarządcy Nieruchomości. Posiadacze licencji PFRN mają w Rejestrze własny profil, zawierający podstawowe dane, zakres świadczonych usług i informacje o posiadanym ubezpieczeniu OC.

– Deregulacja zmobilizowała nas do tworzenia branżowych uregulowań związanych z wykonywaniem zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Uruchomienie Centralnego Rejestru miało przede wszystkim dodatkowo zabezpieczyć interesy konsumentów. Po niemal trzech latach funkcjonowania możemy stwierdzić, że przynosi oczekiwane efekty – mówi Andrzej Piórecki.

(Zdjęcia PFRN z ubiegłorocznej konferencji)