Największy warszawski deweloper, Dom Development SA, obchodzi jubileusz 20-lecia, z tej okazji spółka przekazała Zamkowi Królewskiemu w Warszawie oryginalny prezent.
W ciągu 20 lat spółka zrealizowała 124 projekty mieszkaniowe i przekazała klientom 24.380 mieszkań i apartamentów, w których mieszka obecnie ponad 70.000 osób. W 2015 roku firma odnotowała rekordowy w swojej historii roczny poziom sprzedaży netto: 2.383 lokale.
Spółka szacuje potencjał sprzedaży w najbliższych latach na poziomie ponad 3.000 lokali rocznie. Potencjał wzrostu skali działalności zapewnia szeroka i zdywersyfikowana oferta Dom Development, solidny bank ziemi (obejmujący łącznie blisko 7,5 tys. lokali) oraz silna pozycja gotówkowa, oznaczająca duży potencjał kolejnych zakupów ziemi i możliwość sprawnego uruchamiania nowych projektów.
Dom Development jest nie tylko liderem na stołecznym rynku, ale i firmą, która jako pierwsza wprowadza na polski rynek nowe dla branży deweloperskiej rozwiązania. Na przykład w 2008 r. spółka, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła na szeroką skalę ofertę mieszkań wykończonych „pod klucz”,
Dom Development realizuje także wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie Warszawy, z których korzystają zarówno klienci, którzy zakupili mieszkania w Dom Development, jak i inni mieszkańcy. Do najważniejszych inwestycji tego typu należą:
– budowa łącznie 50 km ogólnie dostępnych ulic przy zrealizowanych osiedlach,
– budowa kolektora ściekowego dla Miasteczka Regaty – dzięki potencjałowi inwestycji (możliwość podłączenia 100 tys. mieszkań) z instalacji korzystają inni deweloperzy budujący na Białołęce,
– budowa sieci gazowej, wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej na Osiedlu Derby,
– budowa stacji kolejowej Zacisze-Wilno oraz trzech placów miejskich połączonych ulicami na Osiedlu Wilno.
Z okazji jubileuszu Dom Development przekazał Zamkowi Królewskiemu w Warszawie unikalny eksponat: XVII-wieczną panoramę Warszawy autorstwa Georga Brauna i Fransa Hogenberga. To najstarszy widok miasta wykonany w technice miedziorytu. Panorama została zamieszczona w szóstym tomie dzieła „Civitates Orbis Terrarum”, zatytułowanego „Theatri praecipuarum totius mundi urbium liber sextus”. Pierwsze wydanie dzieła miało miejsce w 1617 r.