Zgoda na Zielone Bemowo

Zielone Bemowo, pierwsze warszawskie osiedle zrealizowane przez Cordia Polska, uzyskało pozwolenie na użytkowanie. W I etapie powstały trzy budynki ze 112 mieszkaniami, ponad 90 proc. z nich ma właścicieli. Trwają prace nad II etapem osiedla, którego zakończenie planowane jest na 2020 rok. Powstały już dwa parkingi podziemne z miejscami rodzinnymi i dodatkowymi boksami dla mieszkańców, a także tereny rekreacyjne.

– Ograniczyliśmy ruch samochodowy na terenie osiedla i pomiędzy budynkami zaaranżowaliśmy miejski ogród, który po ukończeniu drugiego etapu będzie miał 24 tys. mkw. Na dachach budynków stanęły pergole tarasowe, działa także plenerowa siłownia i plac zabaw. Każde mieszkanie jest wyposażone w ogródek, loggię, balkon lub taras – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi Cordia Polska.

Kilkaset metrów od Zielonego Bemowa powstanie w najbliższych latach stacja drugiej linii metra Lazurowa. Po ukończeniu II etapu projektu Zielone Bemowo będzie się składać z siedmiu budynków i 306 mieszkań o powierzchni od 33 do 135 mkw. Generalnym wykonawcą jest Fundamental Group, za projekt odpowiada Grupa 5 Architekci.