Startuje Pozytywny Mokotów

Yareal Polska rozpoczął budowę osiedla Pozytywny Mokotów w Warszawie. Przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej w I fazie powstaną dwa budynki ze 125 mieszkaniami, blisko połowa z nich już znalazła właścicieli. Osiedle zostanie wybudowane na ponad dwuhektarowej działce, w pierwszej kolejności powstanie budynek narożny z 102 mieszkaniami, obok niego – mniejszy punktowiec z 23 mieszkaniami. W ofercie są dostępne lokale o powierzchni od 34 do 108 mkw. Powstanie również wewnętrzny, ponad 200-metrowy deptak z ogrodem, skwerami, placami zabaw oraz prywatnymi ogródkami.

W garażu podziemnym zaprojektowano 148 miejsc parkingowych, z których część zostanie wyposażona w indywidualne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Projekt osiedla jest certyfikowany w systemie BREEAM z oceną Very Good. W ramach I etapu projektu deweloper przebuduje także pas drogowy ul. Postępu, wzdłuż inwestycji powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Oddanie do użytku I etapu Pozytywnego Mokotowa przewidziano na II kwartał 2021 roku, a start realizacji kolejnej fazy inwestycji – na przyszły rok. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu została wybrana firma Finetech Construction.

Docelowo na służewieckimm osiedlu powstanie siedem budynków z ponad 600 mieszkaniami w większości o małym i średnim metrażu. W pierzejach budynków przewidziano ciąg lokali usługowych, przed którymi powstanie również ogólnodostępny plac miejski. Dodatkowo, wszystkie mieszkania będą w standardzie wyposażone w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem opracowany przez firmę Fibaro. Projekt architektoniczny osiedla powstał w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.