ROBYG – do sprzedaży wszedł nowy etap osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku

158 apartamentów z widokiem na Motławę

Grupa ROBYG wprowadziła do sprzedaży 158 luksusowych apartamentów na osiedlu Nadmotławie Apartments w Gdańsku – w budynku z bezpośrednim widokiem na Motławę. Do sprzedaży wprowadzone zostaną lokale 1,2,3 i 4-pokojowe o metrażach od 27 do 131 m2. Do mieszkań przynależeć będą tarasy i balkony o powierzchni do 46 m2, z których roztaczać się będzie widok na rzekę i przystań oraz panoramę Starego Miasta. Ceny za m2 rozpoczynają się już od 11.500 zł. Mieszkańcy będą mieć także do dyspozycji spektakularny taras widokowy oraz patio o powierzchni około 2700 m2.

Na rynku trójmiejskim w dalszym ciągu istnieje duży deficyt apartamentów premium – tego typu inwestycje muszą wyróżniać się przede wszystkim świetną lokalizacją, niesztampowym projektem oraz designem, a także wysokim standardem i dodatkowymi udogodnieniami, które nie są dostępne w standardowych ofertach deweloperów. Nadmotławie Apartments cieszy się olbrzymim zainteresowaniem klientów z całej Polski – co pokazuje, jak duży potencjał dla rynku kryje się w tego rodzaju inwestycjach w Trójmieście. To luksusowa inwestycja mieszkaniowa usytuowana w samym sercu Gdańska – z bezpośrednim dostępem do linii brzegowej rzeki Motławy. Ten ponadczasowy projekt skierowany jest do osób ceniących komfort, wygodę oraz najwyższą jakość, poszukujących wysublimowanej, wyjątkowej przestrzeni do zamieszkania. Architektura została zaprojektowana w taki sposób, aby zdecydowana większość mieszkań miała zapewniony malowniczy krajobraz. To unikalny na skalę Gdańska projekt, dający mieszkańcom prywatną przestrzeń nad samą Motławą – połączony tarasem, z którego roztaczać się będzie imponujący widok. Warto wiedzieć, że miejsce to z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności. Dlatego to w zasadzie ostatni moment, by kupić mieszkanie w tej okolicy. Prognozujemy, że dzięki kolejnym inwestycjom oraz zabiegom miasta i deweloperów – mającym na celu wykreowanie unikalnej miejskiej tkanki – ceny mieszkań na Polskim Haku zdecydowanie wzrosną” – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu ROBYG w Gdańsku.

Zlokalizowany bezpośrednio nad wodą budynek w tej prestiżowej inwestycji, która została wyróżniona ogólnopolską nagrodą Newsweek, zapewni mieszkańcom niczym nieprzysłonięty widok na Motławę i panoramę Starego Miasta. Atrakcyjne położenie w pobliżu tzw. Polskiego Haka, przy ujściu rzeki Motławy do Martwej Wisły, oferuje możliwość zamieszkania w reprezentacyjnym Śródmieściu Gdańska z bezpośrednim dostępem do rzeki i rozbudowanej miejskiej infrastruktury.

Architektura budynków, których fasady wykończone są szlachetnymi materiałami, bezpośrednio nawiązuje do zabytkowego charakteru miejsca. Każdy detal w tej inwestycji został zaprojektowany, tak by sprostać oczekiwaniom i zadowolić gusta najbardziej wymagającej grupy klientów. Wnętrza rozplanowano w sposób przemyślany i niezwykle przyjazny mieszkańcom – konstruując liczne klatki schodowe mieszczące zaledwie kilka mieszkań, dzięki czemu w budynku będzie panował spokój, a sąsiedzi będą w stanie nawiązać osobiste relacje Dla zwiększenia komfortu życia oraz wygody apartamenty wyposażone będą w inteligentny system zarządzania i sterowania mieszkaniem w zakresie oświetlenia, ogrzewania multimediów i bezpieczeństwa – ROBYG SMART HOUSE GOLD FIRMY KEEMPLE. Jeśli dodamy do tego ekskluzywny design i najwyższy standard wykończenia części wspólnych oraz duże przeszklone balkony, a także dostępny dla mieszkańców, niebywały taras widokowy – z którego rozpościerać się będzie efektowny widok – otrzymamy niepowtarzalną na gdańskim rynku ofertę, która od momentu wprowadzenia do sprzedaży cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów” – dodaje Anna Wojciechowska.

O prestiżowym charakterze inwestycji przesądza nie tylko atrakcyjna lokalizacja i jakość użytych do wykończenia materiałów, ale również szeroka gama udogodnień dostępnych dla mieszkańców. Zespół SIM ARCHITEKCI, odpowiedzialny za koncepcje osiedla, zaprojektował z myślą o mieszkańcach m.in. luksusowe foyer, strefę fitness oraz kids play. O oszczędność i ekologię zadba system Smart House firmy Keemple, pozwalający zdalnie sterować wyposażeniem mieszkania i monitorować zużycie energii oraz ogrzewania. Zalety inwestycji dostrzegli zarówno potencjalni klienci, jak i eksperci. Głosami użytkowników portalu OBIDO Nadmotławie Apartments otrzymało tytuł najlepszej inwestycji roku 2019, a w 2020 znalazło się na 5. miejscu w rankingu najlepszych osiedli mieszkaniowych w Polsce według ekspertów Neewsweeka.

Do Długiego Targu, słynnego gdańskiego Żurawia czy zabytkowej Bazyliki NMP dojść można spacerem. W każdej chwili można też odwiedzić znajdujące się w pobliżu Europejskie Centrum Solidarności czy nieodległe Muzeum II Wojny Światowej, wybrać się pieszo na koncert w Filharmonii, obejrzeć spektakl w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz podziwiać panoramę Gdańska z koła widokowego na Ołowiance. Spektrum możliwości spędzenia wolnego czasu w tym tętniącym życiem rejonie Gdańska jest więc naprawdę olbrzymie. W krótkim czasie można dotrzeć samochodem do zielonych terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz plaży w Brzeżnie i na Stogach. Inwestycja jest dobrze skomunikowana zarówno z pozostałymi częściami miasta, jak również z obwodnicą południową i drogą ekspresową nr 7, którą bezpośrednio można wyjchać w stronę Warszawy.

Na unikatowym, bogatym historycznie terenie Polskiego Haka, na którym zlokalizowana jest inwestycja, już niebawem rozpocznie się budowa reprezentacyjnego bulwaru nadwodnego wzdłuż Motławy i Martwej Wisły oraz zielonego skweru z bujnym drzewostanem. W planach miasta jest też tunel drogowo-tramwajowy pod Motławą, który usprawni komunikację, a nad nim ogólnodostępna strefa rekreacyjna.

ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

Grupa ROBYG od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu. Spółka wprowadziła także systematyczne testy pracowników na budowach i w biurach sprzedaży na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. We wszystkich biurach sprzedaży ROBYG wdrożył innowacyjną technologię dezynfekcji przy pomocy nowoczesnych urządzeń Aura Air firmy Keemple. To najinteligentniejsza na świecie technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym i chroni przed koronawirusem.

ROBYG to 25.000 sprzedanych lokali i ponad 100.000 zadowolonych klientów. Potencjał sprzedażowy spółki na nadchodzące kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się około 2100 lokali, a dodatkowo zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 21.200 mieszkań. Grupa ma w budowie ponad 4200 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

Więcej informacji www.gdansk.robyg.pl