Zielono w Dolinie Mokotów

Yareal rozpoczął przedsprzedaż mieszkań osiedla Rezydencja Dolina Mokotów na warszawskim Mokotowie, budowa ma ruszyć jesienią. Zespół 93 mieszkań w dwupiętrowych budynkach powstanie na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, inwestycja stworzy dzielnicę-ogród z 60-procentową powierzchnią biologicznie czynną. Apartamentowce będą bezpośrednio sąsiadowały od zachodu z ogólnodostępnym 6-hektarowym parkiem linearnym z zielenią, zbiornikami wodnymi i infrastrukturą rekreacyjną.

Większość apartamentów będą stanowiły duże lokale, z przeszkleniami większymi o 30 proc. niż standardowe oraz dużymi balkonami i loggiami ciągnącymi się wokół budynków. W każdej z klatek schodowych znajdą się trzy lub cztery mieszkania. W projekcie przeważają apartamenty czteropokojowe o powierzchni 90-117 mkw. Dostępne będą również mniejsze lokale dwu- i trzypokojowe (41-71 mkw) oraz pojedyncze kawalerki (ok. 32 mkw.) i apartamenty pięciopokojowe z metrażem do 140 mkw.

Niektóre z mieszkań umożliwiają zaaranżowane drugiego, niezależnego wejścia na przykład dla niani lub osoby starszej, która – pozostając w bezpośrednim sąsiedztwie i pod opieką najbliższych – będzie mogła prowadzić własne gospodarstwo domowe. Wszystkie lokale będą miały możliwość zamontowania klimatyzacji.

W garażu podziemnym powstanie 127 miejsc parkingowych z możliwością zamontowania osobistej stacji ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good.