Inspire wygodne i ekologiczne

Okam rozpocznie wkrótce budowę katowickiego osiedla Inspire, w I etapie projektu w Dolinie Trzech Stawów , powstaną dwa budynki ze 112 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 125 mkw. i rozkładzie od jedno- do pięciopokojowych. Na ostatniej kondygnacji znajdą się penthouse’y. Wszystkie mieszkania mają dostęp do balkonów, loggii, ogródków lub tarasów o powierzchni do 120 mkw.

Zaplanowano również podziemny dwupoziomowy parking, komórki lokatorskie, rowerownię i wózkownię. Mieszkańcy będą mieli także do dyspozycji recepcję, strefę mieszkańca z salą fitness i siłownią, sauną oraz strefę rozrywkową z piłkarzykami i bilardem. Centralną częścią terenów zielonych będzie naturalny wąwóz, który zostanie oświetlony i wyposażony w ławki. W ramach udogodnień dla mieszkańców pojawią się m.in. także oczyszczacze powietrza w każdym mieszkaniu czy pojazdy elektryczne do dyspozycji wspólnoty. Nie zabraknie paczkomatów, wypożyczalni rowerów i serwisu rowerowego. Energią słoneczną pozyskaną przez solary zostaną oświetlone części wspólne, a deszczówka będzie wykorzystywana do podlewania zieleni .

Generalnym wykonawcą I etapu jest Grimbud, prace ruszą na przełomie roku 2019 i 2020, zakończenie inwestycji przewidziano na IV kwartał 2021 roku. Docelowo w ramach osiedla powstanie siedem budynków z 450 mieszkaniami.