Kamienica znów Pod Pelikanem

Wrocławska Kamienica Pod Pelikanem, nawiązująca nazwą do budynku wyburzonego w tym miejscu w 2015 roku, osiągnęła stan surowy. W obiekcie znajdzie się 15 mieszkań o powierzchni od 32 do 36 mkw. przygotowanych głównie z myślą o inwestorach i osobach szukających biura w centrum Wrocławia. Mieszkania będą jednopokojowe z osobną kuchnią, z możliwością wydzielenia drugiego pokoju. Inwestor, RED Development, oferuje możliwość łączenia lokali na piętrach. Kamienica będzie pięciopiętrowa, na jej parterze znajdą się dwa małe lokale usługowe. Sprzedaż mieszkań ruszyła w czerwcu, ceny zaczynają się od 324 tys. zł.

Budynek, który stał w tym miejscu kilka lat temu, powstał w drugiej połowie XIX wieku – skromna i elegancka kamienica Zum Pelikan łączyła elementy neorenesansowe i neogotyckie. – Współczesna odsłona kamienicy została zaprojektowana w podobnym stylu, ale z zachowaniem nowoczesnych trendów w architekturze. Przypomni czasy jej dawnej świetności i wkomponuje się w otoczenie – zapewnia architekt Agnieszka Szczepaniak z wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak.

Wizytówką kamienicy będzie nie tylko odtworzona fasada, ale także części wspólne wewnątrz budynku utrzymane w biało-czarnej kolorystyce. Do tego zastosowano biały klinkier i biało-czarną imitację marmuru na klatce schodowej.

Kamienica jest częścią projektu Nowa Papiernia, które RED Development realizuje tuż obok. Loftowe osiedle z garażem podziemnym i zielonym patio powstaje na terenach pofabrycznych, w pięciu budynkach mieścić się będzie 290 mieszkań.