Cicho jak przy Pełczyńskiego

Budynek zrealizowany przez NC Investment na warszawskim Bemowie przy ul. Pełczyńskiego 20C ma pozwolenie na użytkowanie. Obiekt mieści 36 mieszkań na siedmiu kondygnacjach nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne z garażami. Mieszkania mają wysokość 2,75 m, wysięg balkonów wynosi 2 m, a ich powierzchnia – do 30 mkw. Garaże zostały wyposażone w windę samochodową i sterowaną pilotem obrotnicę.
– Olbrzymią wagę przyłożono do zapewnienia ciszy w budynku. Z Niemiec sprowadzono do części wspólnych specjalne sufity podwieszane o wysokiej izolacyjności akustycznej, zamontowano także trzyszybowe okna i nawietrzaki glifowe z pięciostopniową regulacją oraz podwyższoną izolacyjnością akustyczną. To rzeczy niespotykane w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Do użytku oddajemy mieszkańcom także budynek ponadstandardowo bezpieczny, z instalacją przeciwpożarową – mówi Mateusz Bereda z NC Construction.
Średnia cena 1 mkw. dla mieszkań o powierzchni poniżej 60 mkw. wyniosła około 8,5 tys. mkw., dla mieszkań powyżej 60 mkw. – około 8 tys. zł. Projekt budynku przy Pełczyńskiego powstał w pracowni architektonicznej MAAS Projekt, generalnym wykonawcą była firma NC Construction.